כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
דרום עזה; השלב הבא 

יותר אזרחים ויותר מחבלים | כך תיראה המלחמה בדרום רצועת עזה

ה'וול סטריט ג'ורנל' מסביר מדוע לפי הערכת מומחים המלחמה בדרום עזה תהיה קשה יותר לכאורה עבור צה"ל מאשר בצפון הרצועה | יוזכר כי עד כה תחזיות קודרות של מומחי צבא - בעיקר מארה"ב, לא התממשו בחסדי שמיים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פעילות צוות הקרב החטיבתי של חטיבת הצנחנים בשכונת רימאל (צילום: דובר צה"ל)

ה'וול סטריט ג'ורנל' מסקר את מלחמת עזה ואומר היום (שני) כי המלחמה בדרום הרצועה צפויה להיות שונה מזו שהכירו חיילי צה"ל עד כה שפעלו בצפון הרצועה ובמרכזה, ואולי אף קשה ממנה וזאת מכמה סיבות.

ראשית, אומר העיתון, למחבלי החמאס בדרום לא יהיה לאן לברוח משם וזאת תהיה מלחמת 'להיות או לחדול', דבר שיוצר הערכה כי ההתנגדות תהיה קשה יותר, בניגוד למלחמה בצפון שסביר להניח שחלק מהמחבלים ברחו דרומה - ולפי הדיווחים הזרים גם בינות הפליטים שעברו במסדרונות ההומניטריים.

עוד נטען כי מאחר ובדרום הרצועה מתרכזים כעת רוב אזרחי רצועת עזה, הדבר יהווה עבור חיילי צה"ל אתגר נוסף במלחמה נגד כוחות טרור שמתערבים בינות לאזרחים ואזורים הומי אוכלוסייה, כותב ה'וול סטריט ג'ורנל' מפי בכירים ומפקדים ישראלים.

לפי הדיווח, ארה"ב מפעילה לחץ על ישראל שלא להתחיל את המלחמה בדרום הרצועה כל עוד אין לישראל תוכנית פעולה וחילוץ עבור האזרחים השוהים שם.

ישראל צריכה לצמצם את "אזור הלחימה הפעילה, ולהבהיר היכן אזרחים יכולים לחפש מקלט מהלחימה" בדרום, הוסיף הגורם האמריקני.

מטרה נוספת היא למנוע הברחה של נשקים כמו גם בריחה של בכירי החמאס דרך מנהרות למצרים, כאשר אחת מן המטרות של המבצע היא חיסולם או העמדתם לדין של בכירי החמאס, נמסר מפי גורמי ביטחון ישראליים.

"היעדים המובילים של ישראל הם יחיא סינוואר מנהיג חמאס הבכיר ביותר בעזה, ומוחמד דף, המפקד הצבאי של חמאס שישראל האשימה בתיאום התקפות ה-7 באוקטובר", נכתב עוד במאמר.

התנועה לדרום צפויה להיות איטית כאשר בתחילה יתקפו הכוחות מהאוויר ומהים ורק לאחר מכן ייכנסו חיל הרגלים והשריון צוין עוד.

יוזכר כי לפי ההערכות בני הערובה מוחזקים בעיקר בדרום הרצועה - עובדה שעלולה להקשות עוד יותר על הפעילות הצהלי"ת לפי ה-WSJ.

השלב הבא של ההתקדמות לדרום הרצועה צפוי להתחיל רק בעוד מספר שבועות בלבד, נכתב מפי גורם מודיעין אמריקאי שלא חשף את זהותו.

למרות ההערכות הפסימיות של גורמי צבא, גנרלים ומומחים שונים בארה"ב, ישראל הצליחה להתקדם בעזה בצורה משמעותית ולפי שעה נראה כי התחזיות שנמסרו טרם הכניסה הקרקעית התבררו כלא מדויקות, בתקווה שהמגמה תימשך גם דרומה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר