כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אחרי חשיפת דו"צ

העולם "בלחץ" | כמה זמן ייקח לישראל להוכיח את מפקדת הטרור 'שיפא'? 

למרות הסרטונים שסיפק אמש דובר צה"ל הן על המנהרות והן על נוכחות חטופים בתוך שטח בית החולים, נראה כי התקשורת העולמית שמנסה להישאר אובייקטיבית בין ישראל לארגון הנאצי חמאס, טרם "קנתה" את הגרסה הישראלית והאמריקנית על קיומה של מפקדת טרור בשיפא תחתית (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מה שנחשף (צילום: דו"צ)

דובר צה"ל סיפק אמש (ראשון) הצצה ראשונית בלבד למנהרת הטרור של חמאס תחת בית החולים שיפא, כמו גם סרטונים מיום הטבח בבית החולים אליו ברחו המחבלים עם לפחות חלק מן החטופים.

מעיון בתקשורת העולמית, נראה שכל ההוכחות שסופקו אינן מספיקות למערב כדי להוות הוכחה שחמאס משתמש בבתי החולים כמפקדות טרור.

ב'ניו יורק טיימס' תוהים כמה זמן ייקח לישראל להוכיח באופן סופי את השימוש בשיפא כמרכז טרור, ומתי יהיה לישראל "תיק מוכן" להצגה לעולם על האמת הזאת - שמקבלת סימוכין מהמודיעין האמריקני.

חשוב לציין, כי המודיעין בארה"ב שאישר את הטענות הישראליות אינו מסתמך בעצמו על מודיעין ישראלי אלא על יירוט נוסף ועצמאי של שיחות מחבלי חמאס שהוכיח את הנתון מעל לכל ספק: שיפא הוא בסיס טרור מרכזי עבור חמאס.

בכיר בפנטגון הסביר ל'טיימס' את המורכבות שבהתנהלות מול מנהרות מן הסוג הזה מאחר וחלק גדול מהן ממולכדות בין השאר באמצעות חוטים המפעילים מטען נפץ בעת היתקלות בהם.

גם הסרטון שפרסם אמש (ראשון) דובר צה"ל, צולם באמצעות רחפן לפי ה'טיימס' ולא על ידי אדם.

הכוחות הישראליים יראו שליחת חיילים למנהרות כאמצעי למוצא אחרון, אמר הגורם הרשמי בפנטגון ביום שישי.

עוד אמרו גורמים ממשרד ההגנה של ארה"ב כי בפנטגון מאוכזבים מכך שישראל לא דחתה עוד קצת את הפלישה הקרקעית על מנת להכין תוכנית טובה יותר להגן על אזרחים.

לגבי השאלה כמה זמן ייקח לישראל להגיש לעולם "תיק הוכחות" מוגמר וסופי לגבי שיפא, ישנה מחלוקת בין גורמים ישראליים למקביליהם בארה"ב, כאשר האחרונים אומרים שהדבר ייקח בין חודשים לשנים ו"ייתכן לעולם לא", כאשר הישראלים אומרים שמדובר בתיק שייקח חודשים כדי לבנות אותו היטב.

הידע של המודיעין האמריקאי איננו מספק את התקשורת האמריקנית - לפחות לא את זו הנוטה לשמאל כגון ה'ניו יורק טיימס', זאת למרות ש"פקיד אמריקני אחד השווה את רשת המנהרות מתחת לעזה ל"ערים מיניאטוריות", עם שבילים תת קרקעיים, חדרים, תאים ואפילו כבישים לכלי רכב". אבל העיקר - להישאר אובייקטיבים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר