חותר תחת המלך 

חאלד משעל קרא במרוקו למרוד בהסכם עם ישראל - ונתקל בהתנגדות 

בכיר החמאס בחו"ל חאלד משעל הגיע למרוקו לכנס תמיכה ב'פלסטין', שם הוא קרא לציבור להראות התנגדות להסכם עם ישראל וקרא לאזרחים להפעיל לחץ כלפי מעלה - באמירה שנתפסה כקריאה למרד במלך ועורר סערה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
איש חמאס בחו"ל. משעל (צילום: Abed Rahim Khatib / Flash 90)

בכיר חמאס בחו"ל חאלד משעל נאם במרוקו ביום ראשון האחרון במסגרת כנס תמיכה בעזה, שם הדברים שנשא עוררו זעם רב בקרב המרוקנים הקשורים מאוד למלכם מוחמד השישי.

בדבריו קרא משעל לעם המרוקני לפעול להפיל את הסכם השלום בין מרוקו לישראל, שהיה "טעות שיש לתקן". בדבריו קרא לבטל את הנורמליזציה עם ישראל ולנתק את היחסים הדיפלומטיים עימה. "זו תהיה תמיכה אמיתית בפלסטין, שתייצר לחץ על ישראל ובעלות בריתה. אנחנו רוצים תנועה פוליטית של האומה כולה, כולל מרוקו, שיש לה אחריות היסטורית כלפי ירושלים והיא מדינה משפיעה ומכובדת. מה שנדרש היום זה חזית מדינית שאומרת 'לא' לתוקפנות הישראלית, מתעלה על חילוקי הדעות ומתאחדת נגד ישראל", אמר המחבל.

הדברים עוררו זעם רב בעקבות ההתערבות הבוטה במדיניות המרוקנית ויש אף שראו זאת כקריאה למרד בהחלטת המלך וממלכתו.

הכעס כלפי בכיר החמאס היה בעיקר משום שהוא בחר לפנות באופן ישיר לעם המרוקאי במקום לפעול דרך הצירים המקובלים בממלכה ורבים ראו זאת כמעין חתירה תחת הסמכות העליונה במדינה.

אחרים בממלכה אמרו שהפניה של משעל לעם מראה על נואשות של חמאס לקבל תמיכה בכל מקום אפשרי. פוליטיקאי מקומי אמר כי מדובר ב"הצהרות מתלהמות ורעילות, שמהוות התעלמות מוחלטת מכך שלמרוקו יש החלטות דיפלומטיות משלה והיא זו שמעריכה את העמדה המדינית והדיפלומטית שיש לנקוט בה, והנושא הפלסטיני אומץ עוד לפני חמאס", הבהיר הגורם, והוסיף כי ייתכן ו"הפניה למרוקו מראה על חולשה של חמאס, שמחפש כרגע תמיכה בכל מקום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר