נתונים מטרידים

סקר חושף: כמחצית מהיהודים המתגוררים בבריטניה שוקלים לעזוב את המדינה 

מאז תחילת המלחמה, רבים מיהודי בריטניה לא מרגישים בטוחים מספיק בארצם • 60% מהם שיתפו על כך שחוו אירוע שנאה נגד יהודים • אמרו רוב מוחלט מהם אמרו כי יימנעו מלבקר בעיר שבה נערכת הפגנה פרו-פלשתינית • גדעון פלטר, מנכ"ל "הקמפיין נגד האנטישמיות", ל"דיילי מייל": "האמת העצובה היא שהיהודים אינם מרגישים בטוחים בבירתנו" (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הפגנה בלונדון בעד ישראל (צילום: פורסם ברשתות החברתיות )

הקמפיין נגד אנטישמיות ערך סקר מיוחד בקרב יהודי בריטניה, בו נשאלו 3,744 אנשים על תחושותיהם בזמן המלחמה, כמחצית מהמשיבים אמרו כי הם שוקלים לעזוב את המדינה בעקבות עלייה מדאיגה באירועי שנאה נגד יהודים מאז מתקפת חמאס בשבת שמחת תורה.

בנוסף, לפי דיווח ב'ישראל היום' כמעט 70% מהמשיבים אמרו כי כעת הם נוטים פחות להציג בפומבי את השתייכותם הדתית. אחת הסיבות לחששות, היא המחאות שתומכות בפלשתין ובארגוני הטרור: 90% מהנשאלים אמרו כי יימנעו מהגעה לעיר אם נערכת בה הפגנה גדולה.

באופן מטריד, קצת יותר מ-60% מהיהודים הבריטים שהשיבו בסקר, דיווחו כי חוו באופן אישי אירוע שנאה בחודש וחצי האחרונים. הסקר גם מעיד על חוסר אמון ברשויות החוק שיטפלו או ימנעו בהוגנות אירועי שנאה נגד יהודים.

הסקר נערך בעקבות המפגן הענק נגד האנטישמיות שנערך בלונדון ביום ראשון, גדעון פלטר, מנכ"ל "הקמפיין", אמר ל"דיילי מייל" שפרסם את הסקר: "שבוע אחר שבוע, מרכז לונדון הפכה לאזור סגור ליהודים. היינו עדים לפשע המוני, לרבות האדרת טרור, תמיכה בארגונים אסורים כמו חמאס, והסתה לשנאה גזעני או דתית כלפי היהודים. האמת העצובה היא שהיהודים אינם מרגישים בטוחים בבירתנו".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר