ישראל במלחמהישראל במלחמה
מתקפה על משחתת אמריקנית

סיקור מקיף: מה עשו החות'ים בשעות האחרונות בים האדום?

בהמשך לדיווח הבוקר על סדרת פיצוצים וכטבמי"ם בים האדום מתבררים הדיווחים אודות מתקפה של החותי'ם על ספינות משא בבעלות בריטית, שנפגעו מירי רקטי כמו גם דיווח על מתקפה נגד משחתת אמריקנית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
המשחתת 'תומאס הודנר' (צילום: shutterstock)

לאחר דיווחים הבוקר (ראשון) על סדרת פיצוצים בים האדום, פרטים נוספים מתבררים עם השעות אודות מתקפה של החות'ים שהתבצעה כנגד ספינות משא ובהמשך כנגד משחתת אמריקנית הפועלת במפרץ.

לפי דיווח בערוץ הסעודי אל-חדת', ספינה בריטית הנושאת דגל איי הבהאמה הותקפה על ידי רקטות בזמן שהפליגה מול חופי מערב תימן. בתגובה, ספינות אמריקניות וישראליות הדפו את המתקפה באמצעות כטבמי"ם. למרות שהספינה נמצאת בבעלות בריטית, אחד מבעלי המניות שלה הוא ישראלי ועל כן התקיפה.

במקביל, הפנטגון אישר דיווח חריג ל'כאן חדשות' ומוקדם יותר לרשת 'אל ג'זירה', כי המשחתת של הצי האמריקני Uss Carney הותקפה באמצעות ירי רקטי וכטבמי"ם, ככל הנראה לאחר שהגיעה ככוח תגובה למתקפה הראשונה.

לאחר זמן מה אירעה מתקפה נוספת באמצעות טיל קרקע-ים כנגד ספינה בריטית שאין לה כל קשר לבעלות ישראלית. אותה ספינה ניזוקה באורח קשה.

לאחר זמן קצר נטלו החות'ים אחריות על המתקפה ואמרו כי הם חידשו את המתקפות על מטרות ישראליות לאחר שישראל חידשה את המלחמה. הדובר הצבאי של המורדים החות'ים בתימן, יחיא סריע, אמר מוקדם יותר כי "הכוחות החמושים יחדשו את התקיפות - לאחר שישראל חידשה את התקיפות ברצועת עזה. אם האמריקנים והישראלים יתקפו את תימן - זה יהיה מעשה טיפשי, והתגובה לכך תהיה חזקה וכואבת. מוכנים לכל האפשרויות וגם למתקפות מצד סעודיה והאמירויות", הדגיש עוד הדובר התימני.

כאמור, הספינה השנייה שהותקפה במהלך היום על ידי החות'ים במיצר באב-אל מנדב ניזוקה באורח קשה כתוצאה מפגיעת הרקטות והטילים והיא נמצאת בסכנת טביעה. אלפי מכולות שהיו על סיפונה נפלו לים, וכוחות של הצי האמריקני נמצאים בדרכם לחילוץ הנוסעים.

הדובר של החות'ים אישר כי ביצע שתי מתקפות: "ביצענו מתקפה על שתי ספינות ישראליות באזור באב אל-מנדב בים סוף. אחת תקפנו באמצעות רקטה ואחרת באמצעות כטב"מ", הוסיף הדובר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר