אחרי פיצוץ השיחות

דובר הבית הלבן: "אין הרבה צבאות מודרניים שיעשו מה שישראל עושה"

דובר המועצה לביטחון לאומי של הבית הלבן התייחס במספר תוכניות אירוח לקריסת השיחות ואמר כי האחריות לחידוש הלחימה מוטלת על כתפי חמאס | עוד אמר כי ישראל נשמעת לארה"ב בנושא מניעת הפגיעה באזרחים והוסיף כי הבית הלבן פועל מול ישראל לחידוש השיחות (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
קירבי, ארכיון (צילום: פליקר)

דובר המועצה לביטחון לאומי של הבית הלבן ג'ון קירבי התראיין אמש (ראשון) במספר תוכניות בארה"ב, במהלכן סיפק מספר אמירות מעניינות וחשף כי ארצות הברית לוחצת על ישראל לחזור לשיחות המשא ומתן.

קירבי אמר כי ארה"ב עושה מאמץ אינטנסיבי לשכנע את הצדדים לחזור לשיחות אך הטיל את האחריות על חמאס. באחד מהראיונות אמר שחמאס לא סיפק לישראל את אשר התחייב לו בהסכם - קרי לשחרר חטופים נשים וילדים וזוהי הסיבה לקריסת הפסקת האש.

עם זאת, חשף קירבי כי "אנחנו עדיין עובדים על זה ממש קשה, שעה אחר שעה, כדי לראות אם אנחנו יכולים להחזיר את הצדדים לשולחן ולראות אם אנחנו יכולים להזיז משהו", אמר קירבי לרשת NBC. 

"היינו רוצים שזה יקרה היום. אבל בכנות, אני פשוט לא יודע", הוסיף הדובר.

בנוגע ללחץ האחר שמפעילה ארצות הברית על ישראל בכל הנוגע ל"אזרחי עזה", אמר קירבי כי הבית הלבן העביר מסרים בנושא לממשל הישראלי, והדגיש כי ישראל הייתה פתוחה לשמוע את הדברים: "אנחנו מאמינים שהם היו פתוחים למסרים שלנו כאן במונחים של ניסיון למזער אבדות אזרחיות", אמר אמש קירבי בתוכנית ברשת ב-ABC.

הוא גם הזכיר בדבריו את המפה האינטראקטיבית שישראל פרסמה ומסבירה לאזרחים בכל זמן נתון היכן עליהם לשהות, ואמר כי מדובר בצעד חסר תקדים מצד צבא לגיטימי:

"אין הרבה צבאות מודרניים שיעשו את זה, כלומר, למקד את האגרופים שלהם בצורה כזו", אמר. "אז הם עושים מאמץ", הדגיש קירבי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות