"מתיר את הדם" | תיעוד

הלם בפולין: המנהיג הימני כיבה עם מטף את החנוכיה בפרלמנט

אירוע מזעזע ואנטישמי התרחש הערב בפרלמנט הפולני, כאשר מנהיג מפלגת הימין החליט לכבות את החנוכייה שהדליקה במקום הקהילה היהודית | נשיא 'ועידת רבני אירופה': "אם בפרלמנט הפולני לא יכולים לשמור על כבודה וביטחונה של הקהילה היהודית, כיצד ישמרו עליהם במרחב הציבורי?" | תיעוד (חדשות בעולם)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
המנהיג הימני מכבה את הנרות (צילום: מתוך הוידיאו)

חבר מפלגת הימין הקיצוני בפולין גז'גורז בראון ביזה הערב (שלישי) את הקהילה היהודית ואת חג החנוכה, כאשר כיבה עם מטף את החנוכייה הגדולה שהודלקה לכבוד הקהילה היהודית בפרלמנט הפולני.

בראון, הוא חבר המפלגה המונרכיסטית וסגן נשיא 'קונפדרציית הכתר הפולנית'. אירוע הוונדליזם קרה שעה קלה, לאחר שהקהילה היהודית בפולין, הגיעה לפרלמנט בכדי לחגוג את חג החנוכה עם חברי הפרלמנט.

רבה הראשי של  פולין הרב מרדכי שודריך, שוחח לאחר המקרה עם רוה"מ הנכנס דונלד טוסק שגינה את המעשה והבהיר, כי בכוונתו לתאם אירוע הדלקה נוסף של החנוכייה בפרלמנט.

המנהיג הימני מכבה את החנוכייה (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגאון רבי  פנחס גולדשמידט, אמר לאחר פרסום המקרה: "חזינו היום במפגן של הסתה ואנטישמיות מהמעלה הראשונה. אם בפרלמנט הפולני לא יכולים לשמור על כבודה וביטחונה של הקהילה היהודית, כיצד ישמרו עליהם במרחב הציבורי?. פעולתו של חבר מפלגת הימין הקיצוני בראון, מתירה את דמם של חברי הקהילה היהודית והיא עלולה להוביל למתקפות נוספות נגדם. אני קורא לרשויות החוק לפתוח נגד בראון בחקירה ולמצות עימו את הדין. ויפה שעה אחת קודם".

הרב הראשי בפולין, הרב מרדכי שודריך הוסיף: "לאורך השנים קמו נגד העם היהודי אויבים רבים, החל מהיוונים בתקופת המכבים ועד ארגון חמאס כיום. רבים ניסו לכבות לנו את האור, כולם נכשלו. שוחחתי עם ראש הממשלה הנכנס דונלד טוסק ויחד נפעל להדלקת החנוכייה בפרלמנט מחדש. אף אחד לא יצליח לכבות את האור על העם היהודי".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר