בשווי מאות אלפים 

הזוי: עוברי ארח גנבו לאור יום יצירת רחוב של 'בנקסי' ונעצרו | תיעוד מרגע הגניבה  

שני עוברי אורח תועדו תולשים לאור יום שלט 'עצור' בלונדון, עליו צייר אמן הרחוב המפורסם 'בנקסי' מל"טים - מסיבה שאינה ברורה | יש המייחסים את ציור הכטב"מים למלחמת עזה בה נעשה שימוש נרחב בכלים התוקפים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הגנבים בפעולה לאור יום (צילום: לפי סעיף 27א)

משטרת לונדון הודיעה כי עצרה שני חשודים בתלישת שלט 'עצור' בעיר, שהיה מעוטר ביצירה חדשה של אמן הרחוב המפורסם בעולם 'בנקסי'.

השניים נראים בסרטון מטפסים על גבי אופניים ותולשים באמצעות כלי עבודה את שלט העצור במטרה לקחת לידיהם את היצירה של אמן הרחוב הפופולארי, שכל אחת מיצירותיו מוערכות במאות אלפי דולרים.

'בנקסי', שזהותו איננה ידועה, נוהג מדי זמן ליצור ציורי רחוב ברחובות ערים שונות בעולם, במטרה להעביר את מסריו לציבור תוך שהוא מקפיד שלא להיתפס. את הציורים הוא מעלה לאחר מכן לחשבון האינסטגרם שלו על מנת לאשר שהוא היוצר שלהם.

על שלט 'עצור' באחד הרחובות בעיר לונדון, צייר בנקסי שלושה כטבמי"ם צבאיים, כאלו המשמשים גם את ישראל במלחמתה בעזה ויש הטוענים שהציור קשור למלחמה. ציורים נוספים של 'בנקסי' על גדר ההפרדה בגדה המערבית התפרסמו בגלל הניחוח הפוליטי-שמאלני שלהם.

ובחזרה ללונדון, שני החשודים שניסו לנכס לידיהם את היצירה של אמן הרחוב נעצרו, הודיעה משטרת לונדון. יצויין כי השניים פעלו בפנים גלויות ולאור יום והיה זה עניין של זמן עד שהמשטרה תשים את ידיהם על שני הגנבים.

אחד מהעצורים הוא גבר בן 40 וחשוד בעבירה של "גניבה" וסעיף נוסף של "השחתת רכוש ציבורי", אמרה משטרת המטרופולין. לא ברור בשלב זה אם היצירה תוחזר למקומה או שהמשטרה תחליט לתלות במקום שלט 'עצור' חדש.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר