מקומם ומטריד

אזרח סיני צייר צלב קרס ומגן דוד וקיבל פקודת גירוש מצרפת; ביהמ"ש הפך את ההחלטה 

בית משפט בצרפת החליט לבטל החלטה של משרד הפנים הצרפתי המורה על גירוש אזרח סין - תלמיד ששהה בצרפת לצורך לימודיו וצייר גרפיטי אנטישמי ואנטי ישראלי | הסיני הביע חרטה על מעשיו ויישאר בלימודיו באוניברסיטה הצרפתית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הכתובות האנטישמיות באירוע קודם בצרפת (צילום: לפי סעיף 27א)

בית המשפט החליט ביום שישי להפוך החלטת גירוש של משרד הפנים הצרפתי כנגד תלמיד אזרח סין שצייר גרפיטי אנטישמי על גבי לוחות באתר בנייה מקומי, כך מדווח העיתון הצרפתי "לה-מונד".

תלמיד האוניברסיטה בצרפת, בעל אזרחות סינית עם ויזת סטודנט, צייר גרפיטי על גבי לוחות באתר בנייה בלילה שבין ה-17 ל-18 באוקטובר, ציורים שעסקו בגנות ישראל והעם היהודי.

באתר נמצאו כתובות שהציגו מטוס ועליו מגן דוד שמפציץ בית חולים, ומתחתיו הכיתוב: "להפסיק את רצח העם נגד הפלסטינים" וכיתוב נוסף עליו נכתב טקסט הקורא להשמדת הציונות. בנוסף החליט הסטודנט הסיני לצייר מגן דוד ולצידו צלב קרס ובתווך סימן "שווה" ("=") לאמור, ישראל והנאצים שווים.

בתאריך ה-13 בנובמבר החליטה התביעה הצרפתית לקחת מהסטודנט את היתר השהייה שלו והחלטת גירוש הוכרזה כנגדו, בנוסף לאיסור חזרה לצרפת במשך שלוש שנים, בעקבות הפוסט האנטישמי.

בתחילה, לאחר שנעצר הצעיר, חקרה אותו המשטרה בגין תמיכה בטרור אך עד מהרה הסעיף הזה הוסר וכנגד הצעיר ריחפה אך סכנת הגירוש כאשר טרם סיים את לימודיו באוניברסיטה המקומית.

התביעה הצהירה כי המסר שצייר הסיני היה מסר "אנטישמי מובהק" וכי הוא היה מופנה לקהילה היהודית כולה בכך שצייר מגן דוד והשווה אותו לצלב הקרס הנאצי.

עורך הדין של הסטודנט אמר כי בציור המגן דוד לא התכוון מרשו ליהודים אלא למדינת ישראל בלבד, בנוסף, במהלך הדיון שהתקיים בבית המשפט הביע הסיני חרטה על מעשיו.

למרות שבית המשפט אישר כי בציורו השווה את הקהילה היהודית כולה לסמל הנאצים, בית המשפט החליט להחזיר לסיני את היתר השהייה שלו לאחר שלדבריהם הוא "לא קרא לשנאה או לאלימות כלפי קהילה כלשהיא", וכי מדובר בתלמיד "מבריק".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר