רמז על המלחמה 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בנאום מאיים: "לא ניסוג לעולם" 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מסר את איחוליו לקראת השנה האזרחית החדשה ואמר כי ארצו לא תיסוג לעולם, ברמז למלחמה המתנהלת באוקראינה מזה כמעט שנתיים | למרות שלא הזכיר במפורש את מה שהוא מכנה "המבצע הצבאי המיוחד", המסר, היה ברור: רוסיה ממשיכה עד הסוף (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הנשיא פוטין (צילום: shutterstock)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מסר היום (ראשון) את איחוליו לקראת השנה האזרחית החדשה, כאשר כדרכו השחיל בתוכן דבריו מסר מאיים כנגד המערב ואוקראינה.

למרות שרוסיה אינה מודה כי היא נמצאת במלחמה מול אוקראינה, ברוסיה עוסקים גם ב"מבצע הצבאי המיוחד", ואודותיו רמז פוטין בדבריו כי ארצו אינה מתכוונת לוותר אלא להמשיך עד הסוף.

"הוכחנו שוב ושוב שאנחנו יכולים לפתור את המשימות הקשות ביותר ושלא נסוג כי אף כוח לא יכול לפלג בינינו", אמר פוטין בנאומו השנתי.

למרות שפוטין הקפיד שלא להזכיר את המלחמה באוקראינה, הנשיא הרוסי רמז אודותיה במגוון דרכים בנאומו, בין השאר כשחלק כבוד "לחיילים הגיבורים שלנו".

בשנה שעברה, על רקע המלחמה, מסר פוטין את נאומו השנתי לקראת השנה החדשה כאשר לצידו קציני צבא, אך את הנאום הנוכחי מסר כשברקע הקרמלין ואמר כי שנת 2024 תהיה שנת "משפחה".

במהלך ראיון לפני כשבועיים, הדגיש הנשיא הרוסי שמטרות המלחמה לא השתנו וכי רוסיה לא תיסוג עד שתנאיה ימולאו: "דה-נאציפיקציה", פירוז ומעמד נייטרלי של אוקראינה.

בדבריו אמר נשיא רוסיה כי בשנה האחרונה הגנה רוסיה בתקיפות על "האינטרסים הלאומיים שלנו, על החופש שלנו ועל בטחוננו ועל הערכים שלנו", אמר פוטין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר