"כואב מאוד"

טרגדיה: יהודי מחרקוב נהרג במטח הכבד ביותר על אוקראינה

אבל כבד בקהילה היהודית בחרקוב, עם היוודע דבר מותו של ארטיום רזניק, יהודי תושב העיר, בן שלושים, במטח הטילים הכבד ביותר על אוקראינה בסוף השבוע האחרון. רב העיר ושליח חב"ד, הרב משה מוסקוביץ: "אימו פעילה מאוד בקהילה ומוכרת מאוד. זו טרגדיה כואבת מאוד, כולנו אבלים על האסון" (ברוך דיין האמת)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: הקהילה היהודית בחרקוב)

אבל כבד בקהילה היהודית בחרקוב, עם היוודע דבר מותו של ארטיום רזניק, יהודי תושב העיר, בן שלושים, במטח הטילים הכבד ביותר על אוקראינה בסוף השבוע האחרון.

הבשורה הגיעה הערב לרב הקהילה ושליח חב"ד הרב משה מוסקוביץ ורעייתו מרים, והם הפיצו אותה בין חברי הקהילה, וביקשו מיהודי העיר להגיע להלווייתו.

"אמו של ארטיום משתתפת בקביעות בשיעורים שאשתי מוסרת מידי שבוע", סיפר הרב מוסקוביץ, "אמו פעילה מאוד בקהילה ומוכרת מאוד. זו טרגדיה כואבת מאוד, כולנו אבלים על האסון".

הרב מוסקוביץ מספר כי הלווייתו תערך מחר, יום שני, בחרקוב. ההלוויה תצא מבית הכנסת לעבר בית העלמין.

"ביום חמישי הקרוב", הוסיף הרב לספר, "נערוך שלוש בריתות מילה ליהודים בגילאים שונים - בן 15, בן 40 ובן 75. עכשיו תהיה לבריתות האלה משמעות אחרת כשנגיד 'בדמייך חיי'".

באוקראינה מנסים להתאושש מהמתקפה הקשה ביותר עם מטח כבד של 122 טילים ו-36 כטב"מים מתאבדים. "הרבנים והשלוחים החב"דים ממשיכים כבר כמעט שנתיים ברציפות לנהל את הקהילות במתכונת חירום ופשוט משמרים את הקהילות, אי אפשר לתאר את המסירות שלהם", אומרים ב-JRNU, הרשת היהודית הגדולה במדינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר