חמישה מטרים גובה 

רעידת אדמה עוצמתית פקדה את יפן; הרשויות פרסמו אזהרת צונאמי 

רעידת אדמה בעוצמה של 7.6 בסולם ריכטר פקדה היום אחר הצהריים (שעון מקומי) את יפן ובעקבותיה הוציאו הרשויות אזהרה מפני צונאמי | התושבים זוכרים היטב את אסון הצונאמי ב-2011 שגרם למותם של 20,000 בני אדם והביא לאסון הגרעיני בפוקושימה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
תוצאות רעידת האדמה ביפן (צילום: לפי סעיף 27א)

רעית אדמה בעוצמה גבוהה של 7.6 בסולם ריכטר פקדה היום (ראשון) את יפן בשעות אחר הצהריים (שעון מקומי) וגררה אזהרה מפני צונאמי, כך מדווחים היום בכלי התקשורת ברחבי העולם.

הרעידה פקדה את מערב יפן בעומק של עשרה קילומטרים ואירעה בשעה 16:10 צפונית-מזרחית לאנאמיזו במחוז אישיקאווה שבמערב המדינה.

הרשויות פרסמו אזהרה מפני צונאמי בחוף המערבי של יפן והפצירה באנשים לברוח מהמקומות המועדים או לעלות על גגות של בניינים באזור בזמן הקרוב.

אזהרת הצונמי כללה חשש מפני גלים בגובה של עד חמישה מטרים שעלולים לשטוף את החופים המערביים ו"מיני צונאמים" כבר נצפו במספר חופים במדינה.

רגע הרעידה (צילום: לפי סעיף 27א)

במקביל, חברת החשמל היפנית דיווחה על הפסקות חשמל ב-36,000 בתי אב, אך נכון לשעה זו לא דווח באופן רשמי על נזק משמעותי שהתרחש כתוצאה מהרעידה. בתיעוד שעלה ברשתות החברתיות אותו לא ניתן לאמת בשלב זה, נצפה בית שקרס בעקבות רעידת האדמה העוצמתית.

יצוין כי באזור ישנו גם מפעל גרעיני אך עד כה לא נצפה נזק למפעל או הפרעה בפעילות שלו כתוצאה מהרעידה, אומרות הרשויות.

בתיעודים שונים שעלו ברשתות החברתיות ניתן לראות את האפקט של הרעידה, בין השאר בסרטון שעלה מתוך רכבת מקומית כאשר השילוט האלקטרוני מתנדנד לעיני הנוסעים עד לשבירתו.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר