משגע את הרשת 

פוטין, כפיל או בינה מלאכותית? הסנטר המוזר של פוטין והקונספירציות  

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נאם את נאום השנה החדשה בו דיבר על גבורתם של החיילים שלו ורמז אודות המבצע הצבאי המיוחד באוקראינה | גולשים רבים שמו לב לפרט מוזר במיוחד בסרטון: הסנטר של פוטין שנראה "קופץ" באורח מוזר (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הסרטון ששיגע את הרשת (צילום: הקרמלין)

הדיווחים על כך שפוטין עושה שימוש בכפילים מציפים את הרשת כבר שנים רבות ותיאוריות קונספירציה שונות ומשונות רצו בנושא, כולל אחת שאומרת שפוטין בעצם כבר מת מזמן אך הוא מוחלף באמצעות כפילים. ב'כיכר השבת' ערכנו סקירה מקיפה בנושא, כולל ראיון עם העיתונאי יאיר נבות, מומחה לענייני רוסיה, שמכחיש את הקונספירציות.

אך הסרטון האחרון של פוטין, הקפיץ מחדש את חובבי הקונספירציות. הגולשים שצפו בסרטון האיחולים של פוטין לשנה החדשה שמו לב לפרט מוזר בסרטון הרשמי של הקרמלין.

בסרטון האיחולים נראה פוטין מאחל שנה טובה ל"נתיניו", ועוסק ב"גבורת החיילים" ורומז בעדינות אופיינית אודות המלחמה באוקראינה.

אם תתבוננו בסרטון, תיווכחו שהסנטר של פוטין "קופץ", דבר שהעלה מספר השערות בנוגע לעריכה של הסרטון המתוזמן.

חלק טענו שמדובר בבינה מלאכותית וכלל לא בפוטין בעצמו, מאחר וישנן תכונות שבינה מלאכותית עדיין איננה מסוגלת לבצע באופן מדויק, אחרים טענו כי מדובר ב"הדבקה" של אפקטים.

הטענות אודות הסרטון החלו בציוץ של פעיל פרו-אוקראיני בשם איגור סוצ'קו, כאשר שם לב לראשונה לתנועות הסנטר המוזרות בסרטון של פוטין.

מאז, הציוץ הגיע ליותר מ-13 מיליון צפיות, והוא צויץ מחדש על ידי חובבי הקונספירציות הטוענים כי פוטין בעצם מת מזמן.

הפעיל גם שם לב לפרט מוזר במיוחד: הסרטון של פוטין הועלה באיכות נמוכה מאוד של  360 פיקסלים, יתכן על מנת לטשטש את האפקטים הלא מוצלחים שנעשו בסנטרו של נשיא רוסיה.

"מוזר שהקרמלין שחרר את הסרטון ככה, זה רק יוסיף לתאוריות שמשהו קרה לפוטין האמיתי", סיכם הפעיל. צפו בסרטון ושפטו בעצמכם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר