החשש של ארה"ב

דיווח: ישראל תתקשה להביס את חיזבאללה לאור הלחימה בעזה 

בארצות הברית סבורים שישראל תתקשה לנהל לחימה בשתי חזיתות במקביל ומשימת הבסת החיזבאללה בצפון תתברר לטענתם כקשה במיוחד עבור צה"ל | עוד חוששים בממשל כי נתניהו ישתמש במלחמה מול לבנון ככלי להישרדות פוליטית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
חסן נסראללה (צילום: צילום מסך)

מזכיר ההגנה של ארצות הברית אנתוני בלינקן יבקר שוב בארץ במהלך השבוע כאשר המשימה העיקרית שלו תהיה מניעת פתיחת חזית ישראלית מול חיזבאללה, דבר שהנשיא ביידן חושש ממנו יותר מכל.

עוד ביום שישי האחרון איים שר הביטחון גלנט כי "שעון החול עומד להתהפך" והבהיר כי ההזדמנות המדינית מול לבנון לא תארך עוד זמן רב.

גורמים בממשל ביידן חוששים ממצב בו לטענתם בנימין נתניהו יפתח בחזית מול חיזבאללה לצורך הישרדותו הפוליטית.

עוד עולה מהדיווח כי גורמים רשמיים בממשל חוששים ממצב שבו ישראל תמצא את עצמה במלחמה מול חיזבאללה, מלחמה שלא בטוח כי תנצח בה לאור הכוחות הרבים שנלחמים בימים אלו ברצועת עזה. ההערכה הזאת נתמכת בדו"ח סודי של סוכנות הביון הצבאית של ארצות הברית ה-DIA.

לא פחות משנים עשר גורמי ממשל בארצות הברית שוחחו עם הוושינגטון פוסט בנושא הזה בתנאים של אנונימיות, אומר העיתון.

ארצות הברית מעריכה כי נסראללה אינו מעוניין לפתוח בחזית מול ישראל והדבר נתמך בנאום שלו ביום שישי האחרון בו הוא רמז כי הוא מעוניין לדון בנושא הגבולות. יצוין כי בדבריו שאיים כי "אם ישראל תפתח במלחמה מול חיזבאללה", ניתן להסיק לכאורה דה-פאקטו כי הוא לא זה שיפתח במערכה מול ישראל. למרות האמור, יודגש כי בכל מה שנוגע לנסראללה יש לקחת את דבריו בערבון מוגבל.

דובר מחלקת המדינה מת'יו מילר אמר כי מזכיר המדינה של ארצות הברית יגיע מחר (שני) לישראל על מנת לדון ב"מהלכים ספציפיים כדי להימנע מהסלמה".

"זה לא אינטרס של אף אחד - לא של ישראל, לא של האזור, לא של העולם - שהסכסוך הזה יתפשט מעבר לעזה", אמר דובר מחלקת המדינה, אך לא כולם בישראל חולקים את הדעה הזו, אומר ה'וושינגטון פוסט'.

לפי הערכות של גורמי מודיעין אמריקנים, במידה ותתפתח מלחמה מול חיזבאללה, הדבר יגרום לבין 300,000 ל-500,000 הרוגים בלבנון כתוצאה ממלחמת חורמה בארגון הטרור השיעי.

המלחמה מול חיזבאללה עלולה לגבות מחיר כבד גם בישראל כאשר הארגון של נסראללה עשוי לשגר טילים מדויקים לעבר מפעלים כימיים או אתרי גרעין שקיימים בישראל לפי דיווחים זרים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר