אחרי שלושה חודשים 

מומחים של האו"ם: זוועות החמאס הם פשעי מלחמה ואולי גם פשעים נגד האנושות

שני מומחים מטעם האו"ם שאחראים על חקירת פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות אומרים כי הזוועות שביצע חמאס הם פשעי מלחמה | לאור העובדה שהמעשים הנוראים שבוצעו חזרו על עצמם מאות פעמים ייתכן וגם יש להגדירם כפשעים נגד האנושות (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מחבלי חמאס בבוקר שמחת תורה - בתוך ישראל

שני מומחים של האו"ם קבען אמש (שני) כי חמאס ביצע פשעי מלחמה במהלך טבח שמחת תורה. אם בישראל מדובר בדבר המובן מאליו לפי אמות המוסר המינימליות, העובדה שגורמים באו"ם מצהירים על כך מהווה "התקדמות" מסוימת באחד הארגונים האנטישמים והמוטים ביותר בעולם.

במהלך שלושת החודשים האחרונים זעמו בישראל על ההתעלמות מצד האו"ם אודות הזוועות שביצע חמאס בישראל, מצב שהוגדר בישראל כשתיקה הזועקת בעולם.

הצביעות של המוסד הבינלאומי הגדול בעולם באה לידי ביטוי בפרט בהתייחס לזוועות ולמעשים הקשים שביצע חמאס נגד נשים, נושא שזכה להתעלמות מוחלטת מצד ארגוני נשים פמיניסטיים קיצוניים שרוממות האישה בגרונם, אך כאשר הדבר נגע לישראל מילאו פיהם מים.

אמש (שני), לראשונה לאחר שלושה חודשי מלחמה, זכה הנושא להתייחסות מצד שני מומחי זכויות אדם של האו"ם. אליס ג'יל אדוארדס, כתבת מיוחדת לענייני עינויים, ומוריס טידבול-בינז, כתב מיוחד להוצאות להורג ללא משפט, התייחסו לראשונה לזוועות החמאס בדרום ישראל.

השניים הגדירו את מעשי הטבח של חמאס כ"התקפות אכזריות ומצמררות במיוחד". השניים כתבו כי "מעשים אלה מהווים הפרות גסות של החוק הבינלאומי, המגיעות לכדי פשעי מלחמה אשר, בהתחשב במספר הקורבנות ובתכנון הנרחב והתכנון הנרחב של הפיגועים, עשויים להיחשב גם כפשעים נגד האנושות", אמרו. "אין נסיבות המצדיקות את ביצוען", סיכמו.

שגרירת ארה"ב באו"ם הגיבה לדבריהם של החוקרים ואמרה כי יש לגנות באופן חד משמעי את מעשי האלימות הנוראיים שביצע חמאס.

יצוין כי בדיווח של ה'ניו יורק טיימס' שהביא את הדברים של מומחי האו"ם, הוקפד להביא את תגובת החמאס שהכחיש את המעשים. למרות האמור, בכתבה אחרת של ה'ניו יורק טיימס' בוצע תחקיר עומק שהוכיח את הזוועות שביצע חמאס בדרום ישראל וקבע את הדברים בצורה נחרצת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר