מדינה מוכת פשע 

דרמה באקוודור בשידור חי: כנופייה אלימה השתלטה באיומי נשק על האולפן 

דרמה של ממש התרחשה באקוודור בשעות האחרונות כאשר כנופייה אלימה השתלטה עם נשק ארוך וחומרי נפץ על אולפן חדשות והורתה לכל הנוכחים במקום לשכב על הרצפה | בימים האחרונים הוטל עוצר במדינה לאחר בריחה של מנהיג ארגון פשע והוכרזה מלחמה על כנופיות הסמים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ח בטבת תשפ"ד | 09.01.24
איזה אומץ. המגיש בשידור חי (צילום: הטלוויזיה הממלכתית/ 27א)

צופי הטלוויזיה הממלכתית באקוודור הוכו בהלם לאחר שצפו בשידור חי בקבוצת פשע משתלטת הערב (שלישי) על אולפן הטלוויזיה באמצעות נשקים ארוכים וחומרי נפץ.

בתיעוד הנדיר שרץ ברשתות החברתיות ניתן לראות מספר פושעים רעולי פנים מאיימים בנשק ארוך על מגיש הטלוויזיה כאשר לבסוף הוא נכנע, כורע על ברכיו ולבסוף משתטח על הרצפה.

לפני זמן קצר, סמוך לשעה 23:15, הודיעו הרשויות במדינה כי כוחות מיוחדים הצליחו להשתלט על הכנופייה החמושה וכי 13 בני אדם נעצרו. כל הנשק נתפס.

אקוודור, מדינה מוכית פשע בתחום הסמים ועמוסה בכנופיות מסוכנות שנוהגות לחטוף בני אדם למטרת סחר, נכנסה מיום שני לעוצר בהוראת הנשיא בין השעות 23:00 ל-5:00 לפנות בוקר, בעקבות בריחה של מנהיג כנופיית פשע רב עוצמה מכלא מקומי.

בעקבות מצב החירום שהטילה הממשלה אירעו במדינה מספר פיגועים והצתות, אירועים שמיוחסים לכנופיות הפשע שמנסות להראות לממשלה כי הן בעלות הבית.

בנוסף אירעו במדינה מספר חטיפות של שוטרים, וארבעה אנשי חוק עדיין נעדרים בשעות אלו.

זירת התקרית הנוספת בה נחטפו שוטרים (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

המהומות לא פסחו גם על בתי הכלא: באקוודור מדווחים על השתלטות של אסירים על סוהרי בית הכלא בקואנקה. לפי הדיווחים והתיעודים שמתפרסמים ברשתות החברתיות, האסירים לא מרחמים גם על סוהרים שנכנעו והם מוצאים אותם להורג בזה אחר זה באכזריות רבה.

ההערכות הן כי האירוע הערב בשידור חי נועד להעביר מסר לממשלה שתפסיק את מלחמתה בכנופיות הסמים. לא ברור בשלב זה מה עלה בגורלם של העיתונאים שנכחו באולפן אך קיים חשש מוחשי לשלומם של אנשי הטלוויזיה שהפכו לבני ערובה בשידור חי.

בכלי התקשורת ברחבי העולם דיווחו על התקריות המשודרות, ובעולם עוקבים בדריכות אחר התפרצות הפשע במדינה מוכת הפשע.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר