השניים נעדרים

חריג: לוחם 'אריות הים' החליק מסולם ונפל למים סוערים, חברו טבע בניסיון להצילו  

שני לוחמי קומנדו אמריקאים של היחידה המובחרת אריות הים, ה"Navy SEALs" המפורסם, נעדרים כבר מספר ימים לאחר שניסו להשתלט על ספינת אויב מול חופי סומליה | לפי ארה"ב, האירוע אינו קשור למתקפה נגד החות'ים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
לוחם אריות הים. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

שני לוחמי קומנדו של יחידת "אריות הים", יחידת הקומנדו הימית הנחשבת בעולם של ארה"ב, נעדרים כבר מספר ימים לאחר פעילות מול חופי סומליה בניסיון השתלטות על ספינת אויב, כך מדווחים בארצות הברית.

האירוע התרחש ביום חמישי האחרון מול חופי סומליה, הרחק מהאזור בו תקפה ארצות הברית את כוחות החות'ים התימניים באותו לילה ולא קיים קשר בין שני האירועים, מדגישים בארצות הברית.

כאמור, ביום חמישי החליט צוות הקומנדו של "אריות הים" לשלוח לוחמים לספינה החשודה על מנת לבצע בדיקה מדוקדקת יותר לגביה, לאחר שככל הנראה עלה חשד כי מדובר בספינה של גורמי טרור הפועלים באזור.

במהלך ניסיון ההשתלטות, ניסה אחד מלוחמי הצוות לטפס על הסולם המוביל לסיפון בתנאים של ים סוער וגלי במיוחד. לפי הדיווח, בשלב מסוים החליק לוחם הים מהסולם ונפל למים, חברו קפץ למים בניסיון להצילו אך מאז השניים לא עלו מהמים והם מוגדרים כנעדרים. מטבע הדברים קיים חשש ממשי לשלומם.

הגורמים שדיווחו ל'ניו יורק טיימס' על אופי האירוע נשארו בתנאים של אנונימיות כדי לדון במקרה הרגיש. מיד לאחר האירוע, נשלחו לאזור ספינות ומטוסים של חיל הים שהחלו בחיפושים אחר שני הלוחמים הטובעים.

פיקוד המרכז של ארה"ב הזכיר את פעולות החילוץ בהצהרה ביום שישי אך נמנע מלמסור פרטים נוספים אודות התקרית. הצי של ארצות הברית החל בתהליך ההודעה למשפחות שככל הנראה איבדו את יקיריהן בתקרית הקשה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות