50 מעלות מתחת לאפס 

קור "ארקטי" קיצוני בארצות הברית | 160 מיליון בני אדם תחת אזהרות מזג אוויר 

מכת קור קיצונית פקדה אמש את ארצות הברית וצפויה להימשך בימים הקרובים לאחר ששלג כיסה אזורים נרחבים והטמפרטורות צנחו מתחת לאפס | בניו יורק למשל, מזג האוויר צפוי להגיע בשבת הקרובה ל-8- מעלות צלזיוס (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
משאיות תקועות בשלג הכבד (צילום: לפי סעיף 27א)

ארצות הברית מתמודדת עם גל קור קיצוני שמכה אזורים נרחבים במדינות, מה שהחזאים מגדירים "קור ארקטי" שמלווה ברוחות קפואות ושלג במקומות רבים.

לא פחות מ-160 מיליון בני אדם היו אמש (ראשון) תחת אזהרות, לאחר שמזג האוויר הקפוא חדר מקנדה דרומה.

השיאים נמדדו באזורים של מדינות דקוטה (צפון, דרום) ומונטנה, שם הרוחות הקפואות הגיעו לטמפרטורה בלתי נתפסת של 55- מעלות צלזיוס.

החזאים צופים כי מזג האוויר החריג צפוי להימשך מספר ימים כאשר שיאי הקור צפויים להישבר שוב במערב התיכון של ארצות הברית ובאזורים נוספים.

באזורים נרחבים בארצות הברית צפוי בימים הקרובים שלג כבד, כמו במדינו יוטה, קולורדו, טנסי, ובמדינת ניו יורק החל כבר השלג הכבד לרדת במערב המדינה.

במדינת איווה, שם צפוי היום להתחיל הפריימריז הרפובליקני, השלג ממשיך לרדת ולהפריע לתוכניות של המתמודדים השונים שמקווים לקבל את המקום השני אחרי דונלד טראמפ. הטמפרטורות במדינה הקפואה עומדות על 24- (צלזיוס).

בעקבות מזג האוויר החריג והרוחות החזקות, נפלו בסוף השבוע מאות עצים במדינת אורגון. אישה בשנות השלושים לחייה נהרגה לאחר שעץ קרס על הקרוואן שלה והצית אותו, לאחר שהבית הנייד התלקח בתנור החימום.

כתוצאה מהקור המקפיא והשלגים הרבים שירדו, יותר מ-2,300 טיסות בוטלו בתוך, אל תוך או מחוצה לארה"ב במהלך סוף השבוע, על פי שירות מעקב הטיסות FlightAware. במקביל כ-9000 טיסות עוכבו בעקבות החשש לשלום הנוסעים בגלל קרח שהצטבר על מסלולי ההמראה.

הקור הקיצוני צפוי כאמור להימשך עוד מספר ימים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר