האכזבה של ניקי היילי 

ניצחון מוחץ של טראמפ ב-98 מחוזות | המועמד שהתנגד לתמוך כספית בישראל - פורש 

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ ניצח בפער גדול את שני המתחרים העיקריים מולו ניקי היילי ורון דה-סנטיס מושל פלורידה, כאשר האחרון הפתיע ועקף את השגרירה לשעבר באיווה | רמאסוואמי שהתבטא בעבר כי ארה"ב צריכה להפחית את התמיכה הצבאית בישראל - פורש מהמירוץ (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טראמפ בשנה שעברה (צילום: shutterstock)

טראמפ עשה זאת שוב. נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ הצליח הלילה (שני לשלישי) להתגבר על יריביו הפוליטים בקרב המפלגה הרפובליקנית ולבסס עוד קצת את מעמדו לקראת "ראש בראש" מול הנשיא הדמוקרטי ביידן.

טראמפ לקח את מדינת איווה עם 51% מקולות המצביעים הרפובליקנים, כאשר אחריו ניצבו רון דה-סנטיס עם 21% וניקי היילי עם מעט יותר מ-19% מהקולות של המצביעים האדומים.

הניצחון של טראמפ בפער עצום כל כך, מהווה את כמות הקולות הגדולה ביותר בה זכה אי פעם נציג רפובליקני בפריימריז במדינת איווה, וגם את הפער הגדול ביותר בהיסטוריה בין המקום הראשון לשני באותה מדינה בין הנציגים הרפובליקנים.

המועמד הנוסף ששמו הוזכר בקמפיין, ויווק ראמאסוואמי הודיע על פרישתו מהמירוץ לאחר שקיבל שמונה אחוזים בלבד במדינת איווה. איש העסקים הודיע על תמיכתו בטראמפ לאחר שהודה בהפסדו במערכה.

"לא השגנו את ההפתעה שרצינו לספק הלילה", אמר ראמאסוואמי לתומכיו ביום שני בערב והודיע כי מסיר את מועמדותו לנשיאות ארה"ב.

בעבר התבטא האחרון כי יש להתייחס לישראל כ"מדינה רגילה במזרח התיכון" ומשך אליו את האש של המועמדת ניקי היילי שטענה כנגדו כי הוא מתכוון להפסיק את הסיוע לישראל. האחרון לא הכחיש ואמר כי ישראל צריכה לדעת "לעמוד על רגליה בכוחות עצמה".

למרות היותו תומך ישראל, ההתבטאויות שלו אודות המדינה היהודית משכו זעם רב כלפיו, כולל מצד שדולות יהודיות במפלגה הרפובליקנית, אמש כאמור הוא סיים את מסע הבחירות שלו.

המרחק הלא גדול בין ניקי היילי לדה-סנטיס בתוצאות הפריימריז באיווה צפוי לתת עוד "דרייב" לשניים להמשיך בקמפיין במדינות נוספות כאשר במדינת ניו המפשייר היילי נחשבת למובילה.

המשך הקמפיין של השניים צפוי לסייע לדונלד טראמפ לקחת עוד מדינות כאשר הקולות של יריביו יתחלקו לשניים.

למרות האמור, בעקבות מצבו הבעייתי של טראמפ ברמה הפלילית, כאשר ישנן מדינות שפסלו אותו מלהתמודד והסוגייה צפויה להגיע לפתחו של העליון הפדראלי, עדיין ישנה תקווה לשני המתמודדים שאחריו כי יבוא יום והוא ייפסל ויורשו יהיה מי שהגיע למקום השני.

כך או כך, הניצחון המוחץ של טראמפ באיווה שזכה ב-98 מחוזות מתוך 99 במדינה, מוכיח כי הנשיא לשעבר נשאר עדיין המועמד העיקרי והמוביל של הרפובליקנים בארצות הברית ופסילתו על ידי בית משפט כזה או אחר לא תעבור בשתיקה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר