הספיקות של ביידן 

בפעם השלישית: פרטים חדשים על המתקפה החדשה של ארה"ב נגד החות'ים 

בפעם השלישית, תקפה אמש ארצות הברית את כוחות החות'ים בתימן כאשר התכוננו לשגר טילים לעבר ספינות בים האדום, ברקע המתקפות שנמשכות כמעט בכל יום | רק אמש נפגעה ספינה בדרכה לישראל, ביום שני ספינה אמריקאית נפגעה מטיל של החות'ים | בתוך כך, היום נחשף כי ארצות הברית מתכוונת להכניס את החות'ים ברשימת ארגוני הטרור העולמיים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
המתקפה נגד החות'ים בליל ששי (צילום מסך, מתוך הרשתות החברתיות)

ארצות הברית תקפה אמש (שלישי) את כוחות החות'ים בפעם השלישית מאז החלה ארצות הברית ליזום מתקפות אקטיביות נגד החות'ים ביום חמישי האחרון.

בשונה מהמתקפות בשבוע שעבר, ההפצצה אמש נגד החות'ים ביבשה הייתה הגנתית בעיקר, בשעה שארצות הברית זיהתה ארבעה טילים של הארגון מוכנים לשיגור כנגד ספינות בים האדום.

ההפצצה אמש הגיעה לאחר שהחות'ים תקפו ספינה יוונית שהייתה בדרכה לישראל והצליחו לפגוע בה ולגרום לה נזק. הספינה המשיכה בדרכה בים האדום לכיוון ישראל, לפי דיווח אחד.

יום קודם (שני) תקפו החות'ים ספינה בבעלות אמריקאית ואף הכריזו אחרי המתקפה המשולבת כי כל הספינות האמריקאיות והבריטיות הינן ספינות אויב ומהוות מטרה לגיטימית.

"אנחנו לא מחפשים מלחמה; אנחנו לא מחפשים להרחיב את זה", אמר ג'ון קירבי, דובר המועצה לביטחון לאומי, לכתבים ביום שלישי, והוסיף, "נמשיך להתגונן מפניהם ולעמוד בפניהם כראוי", אמר הדובר.

אנליסטים צבאיים אומרים ל'ניו יורק טיימס' כי הממשל בבית הלבן מסופק בימים אלו מהי הדרך הנכונה לפעול מול החות'ים והאם יש להמשיך בסדרת מתקפות יזומות או להימנע מכך מחשש שהדבר יחריף את המתיחות האזורית.

באידיאל, ממשל בייידן היה מעוניין להמשיך לתקוף מחסני אמל"ח, טילים ומלטי"ם באותה הדרך שתקף בליל יום שישי האחרון, דבר שיגרע משמעותית מהיכולות של החות'ים, אך כאמור הבית הלבן חושש מפעולה נוספת שכזו.

האופציה השנייה היא לפעול בצורה "ממוקדת" יותר כפי שפעלה אתמול ארצות הברית נגד מטרה ספציפית, אך לא ברור מה תהיה התועלת של מהלך כזה וכמה זה ימנע מהחות'ים להמשיך במתקפות שלהם בים האדום.

עם זאת הבית הלבן נחוש להגדיר את החות'ים כארגון טרור על מנת לחסום למחבלים את המערכת הפיננסית ולהטיל עליהם סנקציות כלכליות, אומרים עוד ב'טיימס'.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר