האירוניה מתה 

לא נגענו: רוסיה קוראת לארצות הברית "להפסיק את התוקפנות נגד תימן"  

שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, קרא היום לארצות הברית להפסיק את תוקפנותה נגד תימן, לא פחות | ההודעה המוזרה של רוסיה הגיעה אחרי שארצות הברית תקפה הלילה בפעם הרביעית את כוחות החות'ים בתימן, לאחר שהאחרונים המשיכו בימים האחרונים לתקוף ספינות בים האדום (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
סרגיי לברוב (צילום: shutterstock)

שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, קרא היום (חמישי) לארצות הברית להפסיק את תוקפנותה נגד תימן, לאחר שארצות הברית תקפה באופן כירורגי מספר מטרות של החות'ים בים ברחבי תימן בשבוע האחרון.

בדבריו אמר שר החוץ כי "הדבר החשוב ביותר כעת הוא להפסיק את התוקפנות נגד תימן, כי ככל שהאמריקאים והבריטים יפציצו יותר, כך החות'ים ירצו פחות לדבר", אמר שר החוץ הרוסי של פוטין, במהלך מסיבת עיתונאים במוסקבה.

כזכור, הלילה תקפה ארצות הברית מטרות של החותי'ם והשמידה ארבעה עשר טילים מוכנים לשיגור כנגד מטרות בים האדום.

עד כה נמנעו ארצות הברית ובריטניה לתקוף באופן נרחב יותר ואף הקפידו להזהיר את המחבלים החות'ים מראש על התקיפות כדי למנוע פגיעות בנפש, דווח בשבוע שעבר.

למרות שבמתקפה הראשונה ביום חמישי שעבר השתתפה גם בריטניה, נראה כי שאר המתקפות בוצעו על ידי ארצות הברית לבדה, בזמן שממשל ביידן נקרע בין הצורך להימנע מהתלקחות אזורית לבין הצורך לאפשר שיט חופשי בים סוף.

לאחר ההתקפות בשבוע שעבר, הודיעה צרפת כי היא נמנעת מלהשתתף בקואליציה האקטיבית נגד החות'ים בתימן כדי למנוע את הרחבת הסכסוך, יחד עם זאת, צרפת משתתפת מדי פעם בפעולות הגנתיות עבור ספינות סוחר.

מתברר, כי הרוסים שעד כה לא שחררו הצהרות משמעותיות בנוגע לחות'ים, סבורים שאבטחת השיט בים האדום ומניעת שליחת הטילים נגד ספינות תמימות הינה תוקפנות אותה יש להפסיק.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר