"פשע שנאה"

"אני מפחדת למות" | שלושה יהודים הותקפו בלונדון; המשטרה הייתה "עסוקה" 

הטלגרף הבריטי מדווח על תקרית חמורה בליל ראשון, במהלכה הותקפו שלושה יהודים - לאחר שנשאלו על יהדותם | לדברי הקורבנות, המשטרה התעלמה פעם אחר פעם מהקריאות לעזרה ואמרה לישראלים כי הם לא היחידים שמתקשרים הלילה (בעולם) 

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
טלפון לונדוני עם תמונות החטופים (צילום: לפי סעיף 27א)

אירוע חמור בלונדון: שלושה יהודים הותקפו בכיכר 'לסטר' שבעיר לונדון על רקע יהדותם, המשטרה הגיעה לאחר כחצי שעה בלבד, למרות שקראו לעזרה שוב ושוב.

אחת הקורבנות, צעירה בשם תהילה, אמרה לטלגרף שהיא התקשרה למשטרה לא פחות מעשר פעמים בשעה שהותקפה ואמרה לשוטרים בטלפון כי היא מפחדת למות.

תהילה שחיה בלונדון מגיל 13 תיארה כי האירוע החל בכיכר 'לסטר' בעיר. בתחילה פנו אליה שני גברים ערבים ושאלו אותה: "האם את יהודייה?", היא ענתה בחיוב: "כן, אני יהודייה".

בשלב זה החלו הגברים הערבים לקלל את היהודים ולקרוא ל"שחרור פלסטין", בתגובה החליטו שלושת החברים להסתלק מהמקום כדי למנוע התפתחות של המצב.

"אז פשוט ניסינו לא להסתבך, להתרחק, אבל הם התחילו לעקוב אחרינו ואז פתאום, זה התחיל עם איזה שניים או שלושה בחורים, ופתאום הם קראו לכל החברים שלהם ו-15 20 חבר'ה שהתחילו לתקוף אותנו פיזית", תיארה תהילה לטלגרף הבריטי.

היא פירטה לעיתון את המשך התקיפה: "כאב לי ברגל, הם נתנו לי אגרוף בצוואר", אמרה. "ניסיתי לברוח והתקשרתי למשטרה כל כך הרבה פעמים, לפחות 10 פעמים וכל הזמן בכיתי להם, 'אני בחורה, יש קבוצה של בחורים שתוקפים אותי ואת החברים שלי כי אני יהודייה, בבקשה אתם יכולים לבוא? אני מפחדת שאני הולכת למות".

"לא באמת אכפת להם. הם כל הזמן אמרו 'אנחנו מצטערים, זה לוקח קצת זמן, את לא היחידה שמתקשרת הלילה'", תיארה תהילה והוסיפה כי היא "מעולם לא חשבה שזה יקרה בלונדון".

לבסוף, המשטרה הגיעה למקום 28 דקות לאחר שהחל האירוע, ויום למחרת הגיעו השוטרים לביתה של הקורבן כדי לגבות את עדותה. האירוע נחקר כפשע שנאה, אומר הטלגרף.

חברים של הקורבנות אמרו כי "התחושה של הקהילה היהודית היא שלמנהיגות המשטרה, הממשלה לא אכפת מאיתנו. האקלים מאוד מאוד מטריד את הקהילה היהודית הבריטית'", הם תיארו לטלגרף.

משטרת לונדון הגיבה לתקרית: "השוטרים הוזעקו בשעה 01:37 ביום ראשון, 21 בינואר, לאישה שהותקפה באזור לסטר סקוור, המתקשרת הצהירה שהיא לא זקוקה לאמבולנס", תיאר הדובר.

"שוטרים הגיעו למקום, והגיעו מעט אחרי 02:00, אז כל הצדדים עזבו את המקום. אנו מבינים שאישה הגיעה לאחר מכן לבית החולים לקבלת טיפול", אמר הדובר.

"התקרית מטופלת כפשע שנאה. השוטרים ישוחחו עם הקורבן כדי לקבל הצהרה ולזהות קורבנות ועדים אחרים", סיכמו במשטרת לונדון את האירוע.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר