חסרי רחמים

ארבעה אזרחים כורדים באיראן נתלו לאחר שהורשעו בשיתוף פעולה עם ישראל

ארבעה אנשים נתלו באיראן לאחר שהוטל עליהם גזר דין מוות בשל האשמות ב"שיתוף פעולה עם שירותי ריגול ישראליים כדי לפגוע באתר ביטחון איראני". כך הודיע משרד המשפטים האיראני (חדשות)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הפגנות באיראן (צילום: shutterstock)

ארבעה תושבים איראנים נתלו ביממה האחרונה לאחר שהורשעו באשמת ריגול לטובת ישראל ונגזר עליהם עונש מוות. לפי דיווח ברשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, הארבעה שהוצאו להורג השתייכו לתא ריגול של המוסד. עוד דווח בלבנון, מפי סוכנות הידיעות האיראנית IRNA, כי הארבעה נעצרו לפני כשנה וחצי בחשד שתכננו לפוצץ את אחד ממתחמי משרד ההגנה שעוסק בטילים והגנה באספהאן.

תופעת הריגתם של אזרחים באשמת ריגול לטובת ישראל, נפוצה למדי באיראן וכך לפני חודש וחצי הרשויות הודיעו שהוציאו להורג סוכן מוסד במחוז סיסטן ובלוצ'סטן. מהודעת הרשויות באיראן עולה כי "האדם ניהל קשר עם סוכנויות זרות, כולל המוסד, אסף מידע מסווג בשיתוף פעולה עם אחרים. הוא גם סיפק מסמכים לסוכנויות זרות, בהן המוסד".

שיגור לווינים לחלל אתמול בטהרן (צילום: צילום מסך מהטלויזיה האיראנית )

לפני כחודש דווח באיראן כי "בסיס" ריגול של המוסד הותקף והושמד, על פי הדיווח, "ההתנגדות האסלמית" ביצעה "תקיפה מדויקת נגד מרכז ריגול של המוסד" באוטונומיה הכורדית בצפון עיראק, סמוך לעיר ארביל.

בדיווח נטען כי כמה בני אדם נהרגו בתקיפה ואחרים נפצעו. עוד נכתב כי התקיפה בוצעה בתגובה ל"למעשי התוקפנות של היישות הציונית בעת האחרונה".

כזכור, בשבוע שעבר אמר השר גדעון סער: "על ישראל לתבוע את איראן בהאג - מדינה שפועלת ומקדמת באופן גלוי השמדת עם. יש לעבור למתקפה מדינית, הסברתית ומשפטית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר