מתח בוושינגטון 

כבר הערב: ביידן צפוי לאשר מבצע צבאי במזרח התיכון 

רשת 'סקיי ניוז' מדווחת כי הנשיא ביידן צפוי לאשר לא יאוחר מהערב את המבצע הצבאי נגד מטרות איראניות שטרם פורסמו | זו תהיה אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר בקריירה שלו כנשיא ארצות הברית, מדגישים ברשת (בעולם) 

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הנשיא ביידן במשרד הסגלגל (צילום: הבית הלבן )

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן צפוי לאשר לא יאוחר מהערב (שלישי) מבצע צבאי נגד כוחות איראניים במזרח התיכון, כך מדווח היום ברשת 'סקיי ניוז' הבריטית.

על כף המאזניים, הרתעה מספקת נגד איראן ושלוחותיה לאחר שנשפך דם אמריקני, ומאידך ניסיון להגיב באופן שלא יביא להסלמה רחבה, מסבירים בעיתון.

אם בוושינגטון מקווים שתגובה אמריקאית תרתיע את אויביה מפני הסלמה נוספת, ייתכן וזה יגרום בדיוק לתגובה ההפוכה, מסבירים ב'סקיי'.

אם ביידן יחליט לתקוף את הקבוצה האחראית, קטאיב חיזבאללה, זה צפוי להתקבל כחולשה מצידה של ארצות הברית. האפשרויות הנוספות שעומדות בפני ביידן הן לתקוף נכסים איראניים ששייכים למדינת איראן או חיילים של משמרות המהפכה ברחבי המזרח התיכון, אך לא מטרות בתוך איראן עצמה.

הרפובליקנים מאידך דורשים מביידן לפעול בתוך איראן ועל אדמתה של מדינת הטרור השיעית, אך ביידן חושש ממהלך שכזה בידיעה שכלל השלוחות השיעיות באזור כפופות למוצא פיה של טהרן.

"עדיין מניחים שאף אחד לא רוצה מלחמה הרבה יותר גדולה, אבל אירועים בשלב מסוים עשויים לקבל בקרוב מומנטום בלתי הפיך, ולהפוך את האזור לפתע. הסכנה הזו רחוקה מלהתרחק, נראה שרגע של אל-חזור מתקרב בכל יום שעובר", אומרים ב'סקיי ניוז'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר