המלחמה ב'ראש הנחש'

נפגעי טבח שמחת-תורה תובעים את איראן: "הכינה את חמאס למתקפה"

בבית הדין הפדרלי בוושינגטון, הוגשה תביעה כספית בסך מיליארד דולר נגד טהרן בדרישה לפיצוי כספי של לפחות 66 נפגעים בגלל אחריותה למתקפת החמאס על מעשי הרצח והפגיעות הפיזיות והנפשיות (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
בני משפחות החטופים בהפגנה בתל אביב (צילום: Photo by Avshalom Sassoni/Flash90)

66 נפגעים ישראלים-אמריקנים, או ישראלים שיש להם קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם אזרחות אמריקאית שנפצע, נחטף או נרצח במתקפת החמאס שאירעה בשבת שמחת-תורה כבר חתמו על תביעה ענקית לפיצוי כספי נגד איראן בגין הנזקים הפיזיים והנפשיים שנגרמו להם - בעקבות חלקה המשמעותי בהכנה, הדרכה ומימון החמאס לקראת הטבח האכזרי ביישובי העוטף.

את התביעה הגיש אחד ממשרדי עורכי הדין הבולטים בארה"ב קווין עמנואל אורקוהרט וסאליבן. המתמחה בתביעות מסוג זה הכוללים מעורבות מדינית.

בכתב התביעה מודגש כי איראן מימנה ואימנה את הזרוע הצבאית של חמאס שביצעה את מעשי הטבח, ולכן מחזיקה באחריות מדינתית על תוצאות המעשים הללו. המהלך משפטי צפוי לארוך שנים.

צה"ל ממשיך להכות בחמאס ברצועת עזה (צילום: דו"צ)

מספר פעמים בעבר אזרחים ישראלים, בישראל ובחו"ל, הגישו תביעות נזיקיות נגד הרשות הפלסטינית בגלל אחריותה למעשי טרור באינתיפאדה השנייה. מנגד, לאחר שנפסקו פיצויים, בית המשפט הפדרלי לערעורים בניו יורק דחה את התביעה בטענה כי לא הצליחו להוכיח כוונה אישית של המשטר הפלסטיני לפגוע בנפגעים, או שההתקפות סיכנו את האינטרסים האמריקנים באזור.

משרד עורכי הדין שהגיש את התביעה בשם הנפגעים, מתמחה ביישום פסקי דין שניתנו בארה"ב גם במדינות אחרות בעולם ולכן, אם פסק הדין יהיה נגד איראן, הצוות המשפטי יפעל ליישומו.

לפי הדיווח של Yent המשרד מייצג את התובעים "פרו בונו" ללא עלות וגביית דמי טרחה כלל , בין עורכי הדין במשרד המייצגים את התובעים הוא יהודה גור, ישראלי שהתמחה בבית המשפט העליון אצל השופט עוזי פוגלמן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר