'ראש הנחש' נרתע?

בהלה באיראן: משמרות המהפכה נסוגים מסוריה בעקבות חיסולי הבכירים

כוחות משמרות המהפכה של 'ראש הנחש' איראן צמצמו בימים האחרונים את הפריסה בסוריה. מדובר בצמצום משמעותי ביותר והוא מתרחש בעקבות התקיפות האחרונות המיוחסות לישראל ובהם חוסלו לפחות שישה יועצים בכירים של איראן 

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הפגנות באיראן (צילום: shutterstock)

דיווח דרמטי ומשמעותי פורסם בצהריים ברויטרס ולפיו כוחות משמרות המהפכה של 'ראש הנחש' איראן צמצמו בימים האחרונים את הפריסה בסוריה.

על פי הדיווח, מדובר בצמצום משמעותי ביותר והוא מתרחש בעקבות התקיפות האחרונות המיוחסות לישראל ובהם חוסלו לפחות שישה יועצים בכירים של איראן.

כחלק מנסיגת הכוחות, שבו קצינים בכירים מסוריה לאיראן, מדינת מולדתם.

הבוקר דיווחנו כי 66 נפגעים ישראלים-אמריקנים, או ישראלים שיש להם קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם אזרחות אמריקאית שנפצע, נחטף או נרצח במתקפת החמאס שאירעה בשבת שמחת-תורה כבר חתמו על תביעה ענקית לפיצוי כספי נגד איראן בגין הנזקים הפיזיים והנפשיים שנגרמו להם - בעקבות חלקה המשמעותי בהכנה, הדרכה ומימון החמאס לקראת הטבח האכזרי ביישובי העוטף.

את התביעה הגיש אחד ממשרדי עורכי הדין הבולטים בארה"ב קווין עמנואל אורקוהרט וסאליבן. המתמחה בתביעות מסוג זה הכוללים מעורבות מדינית.

בכתב התביעה מודגש כי איראן מימנה ואימנה את הזרוע הצבאית של חמאס שביצעה את מעשי הטבח, ולכן מחזיקה באחריות מדינתית על תוצאות המעשים הללו. המהלך משפטי צפוי לארוך שנים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר