צביעות טרוריסטית 

צה"ל שחרר הבוקר יותר מ-100 פלסטינים לרצועה; חמאס התלונן 

צה"ל שחרר הבוקר יותר ממאה פלסטינים בחזרה לרצועת עזה, ככל הנראה לאחר שהתברר כי הם אינם מעורבים | לאחר השחרור טען חמאס כי הפלסטינים עברו עינויים והתעללות בישראל (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
כניעת המחבלים (צילום: לפי סעיף 27א)

צה"ל שחרר הבוקר (חמישי) 114 פלסטינים דרך מעבר כרם שלום בחזרה לרצועת עזה, כך מדווח ה'ניו יורק טיימס'.

מדובר באחד השחרורים הגדולים ביותר של אזרחים פלסטינים על ידי צה"ל במהלך החודשים האחרונים. מתוך אותם אזרחים היו גם ארבע נשים, חושף ה'טיימס'.

בניגוד לחמאס שדורש עסקה עבור שחרור אזרחים, צה"ל משחרר מידי תקופה אזרחים פלסטינים שנעצרו ברצועה ונמצאו לאחר מכן בחקירות כ"בלתי מעורבים", וזאת ללא תמורה בהתאם לחוק הבינלאומי.

אלא שלאחר השחרור של הבוקר חמאס לא היה מרוצה. דובר רשות מעברי עזה, הישאם עדוואן, אמר כי האזרחים הפלסטינים ששוחררו סבלו במהלך חקירותיהם בישראל מ"התעללות ועינויים".

ה'טיימס' אף חיזק את הטענות של חמאס ואמר כי לפי ממצאים של העיתון חשודים שנעצרו על ידי ישראל "הופשטו, הוכו, נחקרו והוחזקו ללא תקשורת", מתאר ה'ניו יורק טיימס'.

צה"ל הגיב לדיווחים כי הצבא מתנהל בהתאם "לחוק הבינלאומי. תקריות בהן לא קוימו על פי ההנחיות ייבדקו", מסר דובר צה"ל.

רק בשבוע שעבר שחררה ישראל 45 גברים ו-27 נשים שנעצרו במהלך הפשיטה על הרצועה. האו"ם כצפוי, חיזק את הטענות של חמאס ואמר כי היחס של צה"ל לאסירים פלסטינים יכול להיות מוגדר כעינוי.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר