הצבעת מחאה 

השפלה של ניקי היילי בנבאדה: הפתק "אף אחד" גבר על המועמדת שמתמודדת מול טראמפ 

השגרירה לשעבר ניקי היילי שמתמודדת לפריימריז לנשיאות ארצות הברית מול דונלד טראמפ הפסידה לפתק: "אף אחד מהמועמדים" כאשר דונלד טראמפ החליט שלא להתמודד במסגרת הפריימריז | בשונה משאר המדינות, בנבאדה מתקיימת ועידה של הרפובליקנים שקובעת באופן סופי את המועמד הנבחר (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ניקי היילי (צילום: Flash90)

המתמודדת היחידה שנותרה במירוץ בפריימריז של המפלגה הרפובליקנית, ניקי היילי VS דונלד טראמפ, הגיעה אמש (שלישי) למקום השני בפריימריז של מדינת נבאדה, כאשר במקום הראשון זכה הפתק: "אף אחד מהמועמדים".

אם לפי החוק במדינה הזכייה מגיע אוטומטית למתמודד שקיבל את מירב הקולות גם אם הגיע למקום השני - דהיינו היילי, מערכת הפריימריז במדינה שונה משאר המדינות בכך שלא הפריימריז בלבד הוא הקובע את זהות המנצח.

ביום חמישי תתקיים ועידה של המפלגה הרפובליקנית ורק שם תיקבע בפועל זהות המועמד המנצח, כאשר הגורמים הרשמיים של המפלגה מצביעים על זהות מועמדם לנשיאות ארצות הברית. מי שיזכה באמונם של הנציגים יקבל את כל 25 האלקטורים של המדינה, מה שמייתר למעשה את הפריימריז ומשום כך בחר דונלד טראמפ שלא להשתתף בהם.

ניצחונו של טראמפ בוועידת המפלגה ביום חמישי, מובטח, אומרים בארצות הברית.

הגברת היילי מתמקדת כעת בפריימריז הבא שיתקיים במדינת הולדתה דרום-קרוליינה, שם היא מתכוונת לנהל מלחמת חורמה נגד טראמפ כדי להבטיח את ניצחונה הסמלי במדינה.

הנשיא לשעבר טראמפ לעג הלילה להיילי ואמר: "אתם תראו, בקרוב היא תתבע את הניצחון!", אמר בגיחוך על הפסדה ל"אף אחד" במדינת נבאדה.

ההצבעה המאסיבית לפתק "אף אחד" סומנה כהצבעת מחאה נגד היילי, וכקריאה של מצביעי המפלגה הרפובליקנית לעברה לפרוש מהמרוץ, לאחר שטראמפ הבטיח כמעט את נצחונו המוגמר כמועמד המפלגה הרפובליקנית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר