"תרגיל הסחה" 

כך נראה המבצע ההרואי בעיניים עזתיות: "לילה נורא, כאילו היינו ביום ולא בלילה" 

למרות שבחמאס מתנהגים הבוקר כאילו לא אירע דבר, מעזה מגיעים דיווחים על המבצע הנועז ובעיקר על האש שאפפה את האזור בשעה שצה"ל פעל לחלץ את בני הערובה (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רצועת עזה במתקפה קודמת, אילוסטרציה (צילום: לפי סעיף 27א)

צה"ל הצליח בס"ד לחלץ הלילה שני בני ערובה ממלתעות החמאס, והתיאורים של המבצע עד כה הגיעו בעיקר מגורמים ישראלים צבאיים שמסרו לפרטי פרטים את השתלשלות האירועים.

מאידך, בעיניים עזתיות, הלילה הזה היה "מפחיד ונורא", כלשונם. בעזה מתארים את אש התופת שהמטיר צה"ל על המחבלים העזתים מסביב למבנה בו הוחזקו החטופים על ידי רוצחי חמאס.

לפי התקשורת האמריקאית, המטרה של המטרת האש מסביב למבנים נועדה בעיקר לשמש כתרגיל הסחה עבור הכוחות, שפעלו תחת אש המקלעים של מחבלי החמאס.

בשעה שנכנסו הכוחות למבצע, החל חיל האוויר להמטיר אש תופת על הסביבה. אחד העזתים, איש מנהלי של חמאס המתגורר באזור, אמר בראיון שהשמיים היו כה בהירים עד ש"כאילו היינו באמצע היום, לא בלילה". הוא הוסיף: "זה היה לילה נורא", תיאר מחבל החמאס.

במקביל צה"ל תקף לטענתם שני מסגדים בעיר רפיח, ושנים עשר עזתים נהרגו במתקפות. אלו ששרדו את התקיפות פונו לפי הדיווחים לבית החולים הכוויתי בעיר.

ברשתות החברתיות הוצגו סרטונים של מבנים הרוסים בעיר, במה שנראה כפעולה משמעותית של צה"ל ברפיח שנועדה כאמור להסיח את דעתם של המחבלים מהמבצע ההרואי שהתנהל במבנה סמוך, בחילוצם של שני החטופים הישראלים.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר