ניסיון לשפר את מצבו בסקרים?

ביידן הורה: אלפי פלסטינים בלתי חוקיים בארצות הברית ניצלו מגירוש 

הנשיא ביידן הורה על מניעת הרחקתם של אלפי פלסטינים במשך 18 החודשים הבאים לאור המלחמה בעזה | הנשיא כלל את הפלסטינים במסגרת תוכנית שמונעת גירוש של שוהה בלתי חוקי בזמן משבר במולדתו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פלסטינים בארצות הברית (צילום: shutterstock)

הנשיא ביידן הפעיל סעיף מיוחד עבור אלפי פלסטינים השוהים בארצות הברית באופן בלתי חוקי, סעיף שמאפשר להם להישאר בארצות הברית בשמונה-עשר החודשים הבאים, כך מדווח היום (חמישי) ה'ניו יורק טיימס'.

כ-6,000 פלסטינים הוכרו על ידי הנשיא ביידן כזכאים להיכלל בתוכנית "Deferred Enforced Departure", שקובעת מניעת גירוש במקרה של משבר במדינת המקור של השוהה הבלתי חוקי.

בנוסף לכך שהסעיף מונע את גירושם של הפלסטינים, הוא גם מאפשר להם לעבוד כחוק, סוג של וויזה אלטרנטיבית מתנת הנשיא ביידן.

בתזכיר החתום על ידי הנשיא ביידן נכתב כי "אזרחים רבים נותרו בסכנה" בעזה לאחר התקפות חמאס ב-7 באוקטובר. ו"לכן, אני מנחה את דחיית ההרחקה של פלסטינים מסוימים שנמצאים בארצות הברית", כתב ביידן.

ההערכה היא כי הצעד של ביידן נועד להרגיע את הקולות הזועמים במפלגתו בעקבות התמיכה שלו בישראל במהלך חודשי המלחמה. בזמן האחרון התאגדו מפגינים באזורים בהם מקיים ביידן את קמפיין הבחירות שלו וצעקו "ג'ו רצח עם".

עם זאת, ההחלטה מסייגת את הפלסטינים שהורשעו בעבירות פליליות ונחשבים כסכנה לביטחון הציבור, אמר ג'ייק סאליבן, היועץ לביטחון לאומי של ביידן, בהצהרה.

מנגד, רפובליקנים דווקא פועלים בתקופה האחרונה לשלול ויזות מפלסטינים ואף מנסים להביא את זה לידי ביטוי בחקיקה באופן שימנע מפלסטינים לקבל מעמד של פליט בארצות הברית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר