האינטרס של ראש הנחש 

המתקפות נגד אמריקנים בעיראק פסקו - וזו הסיבה שנחשפה

המיליציות האיראניות בעיראק הפסיקו לאחרונה את המתקפות שלהן כנגד בסיסים אמריקאים באזור | גורמים איראניים הסבירו ל'רויטרס' את הסיבה שמאחורי הרגיעה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נסראללה עם מנהיג איראן חמינאי (צילום: מתוך האתר של חמינאי)

המיליציות האיראניות בעיראק ובאזור הפסיקו לאחרונה את המתקפות שלהן על בסיסי הצבא האמריקאים בעקבות ביקור סודי של בכיר איראני, כך מדווח הבוקר (ראשון) בסוכנות הידיעות 'רויטרס'.

לפי הדיווח, ביקור חשאי של מפקד כוח קודס איסמעיל קאאני בבגדד הביא להפסקה במתקפות לאחר שהמפקד הבכיר הזהיר את המיליציות שארצות הברית מתכננת פעולה גדולה באזור, כך אמרו גורמים איראניים רבים לסוכנות הידיעות.

מפקד כוח קודם שחשש לעורו החליט מסיבות בטחוניות שלא לעזוב את נמל התעופה והוא החליט כאמור לפגוש את הבכירים במקום ולעלות בחזרה על מטוס.

איסמעיל קאאני נפגש עם מפקדי מיליציות בנמל התעופה כ-48 שעות בלבד לאחר המתקפה שהרגה שלושה חיילים אמריקאים, נחשף עוד. כאמור באותה פגישה הזהיר מפקד קודס שקודמו חוסל כי ארצות הברית מתכננת פעולת נקם רחבה, אמרו 10 מהמקורות ל'רויטרס'.

"ללא התערבותו הישירה של קאאני לא היה אפשר לשכנע את קטאיב חיזבאללה להפסיק את הפעולות הצבאיות שלו כדי להפחית את המתיחות", אמר מפקד בכיר של אחת מהמיליציות ל'רויטרס'.

ארצות הברית עדיין מחזיקה בשלב זה כ-2500 חיילים בעיראק וכ-900 בסוריה בבסיסים שונים שהותקפו ללא הפסקה עד למותם של שלושת החיילים האמריקאים והאיום שבא בעקבות כך.

למרות שארצות הברית הבהירה כי הפעולה שביצעה נגד המיליציות אינה בהכרח האחרונה, ייתכן כי לאור הרגיעה ארצות הברית תחליט להסתפק בכך.

"אנחנו צריכים לראות יותר עבודה בשטח", על ידי עיראק כדי לשלוט במיליציות, אמר פקיד אמריקאי לעיתון.

מנגד גורם איראני הגדיר את הביקור כ"מוצלח", אך לא לגמרי מכיוון שעדיין קבוצה אחת לא הסכימה להפסיק את המתקפות.

גורמים אמריקאים ציינו בפני סוכנות הידיעות 'רויטרס' כי המתקפות אמנם פסקו אך לא ברור בשלב זה אם הרגיעה אכן תימשך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר