דיכוי אלים 

רוסיה: זה מה שקורה למי שמניח פרחים לזכר נבלני

שוטרים רוסיים פועלים מאז יום שישי בביצוע מעצרים כנגד אלו שמניחים פרחים או מביעים הזדהות לזכרו של איש האופוזיציה אלכסיי נבלני שמת ביום שישי | בסרטונים שעלו ברשתות החברתיות ניתן לראות את האזרחים מניחים פרחים - ונעצרים במקום (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מניח פרחים - ונעצר (צילום מסך טוויטר)

איש האופוזיציה היחיד של רוסיה, אלכסיי נבלני מת ביום שישי במושבת העונשין שלו, ואזרחים רבים ברוסיה ביקשו לכבד את זכרו ברחבי המדינה.

אלא שמתברר כי המשטרה הרוסית הייתה ערוכה לכך, ובערים רבים נעצר אוטומטית כל אדם שעשה את המחווה לזכרו של המתנגד.

באחד הסרטונים של כלי תקשורת מקומי ניתן לראות שוטר רוסי שמכריז ברמקול: "כל מי שהניח כאן פרחים לעמוד בבקשה בשורה", לאחר מכן מובלים האזרחים התמימים לאחר כבוד למעצר במכונית משוריינת.

"הוא לא מת, הוא נרצח", אמרה אזרחית רוסייה ל'ניו יורק טיימס' בתנאים של אנונימיות מסיבות מובנות.

"תיאורטית, ידענו שהם רוצים להשמיד אותו", אמרה חברתה, "אבל כשזה קרה זה היה כל כך הלם, האכזריות חסרת ההיגיון של זה, פשוט חסרת היגיון", אמרה הגברת הרוסייה.

למרות האיסור, מאות נצפו מחזיקים זרי פרחים מהלכים לאורך שדרה בדרכם אל אחת מהאנדרטאות לזכר קורבנות הרדיפות הפוליטיות בתקופת סטאלין.

בהכרזה על מותו אמרו רשויות בתי הכלא כי האסיר חש לפתע ברע וכי הסיבות נקבעות. עורכי דינו של נבלני אמרו שבדיקות נוספות אמורות לתת תשובות לסיבת המוות בשבוע הבא, אם כי ההערכות הן שגם אם מדובר ככל הנראה בחיסול, הרשויות ימצאו דרך להסתיר זאת.

המדיניות של השוטרים הרוסים הייתה שונה ממקום למקום, כאשר בחלק מהערים הורשו האזרחים להניח פרחים אך נעצרו מיד אם ביצעו מחווה נוספת או החזיקו שלט לזכרו של נבלני.

מנגד, ביום שישי פורסמו סרטונים של רעולי פנים - ככל הנראה שלוחי המשטר שהסירו את הפרחים הרבים שהונחו באנדרטאות השונות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר