"עיתונאי אמיץ"

תיעד את הטבח בעוטף ואיבד רגל ברצועה | עכשיו הוא מאושפז בקטאר

העולם הוא עגול: "עיתונאי" אל ג'זירה, שחדר לישראל בבוקר שמחת תורה על מנת לתעד את מעשי הרצח וההתעללות בתושבי העוטף, נפצע מתקיפת צה"ל ברצועה ואיבד את רגלו | כעת הוא מאושפז בבית חולים בקטאר (בעולם)

בני סולומון | כיכר השבת |
אזור המסיבה ברעים שם נטבחו מאות במתקפת הטרור (צילום: . Photo by Yaniv Nadav/Flash90)

במלחמה הזאת, כבר חשבנו שראינו הכל. מעיתונאים ועד עובדי אונר"א של האו"ם בשירות החמאס. אולם הסיפור הזה, שחשף דובר צה"ל, מצליח לעורר סערה בעולם הערבי - ולא רק.

עיתונאי אל ג'זירה, בשם איסמעיל אבו עומאר, החזיק בתפקיד רשמי בחמאס. ולא סתם תפקיד - אלא סגן מפקד פלוגה בארגון הטרור הרצחני, חדר לשטח ישראל בבוקר שמחת תורה - ה-7 באוקטובר 2023, על מנת לתעד מקרוב את מעשי הטבח וההתעללות הברבריים בתושבי העוטף.

אבו עומאר, נכנס עם יחידת הנוח'בה של חמאס לקיבוץ ניר עוז בדרום עוטף עזה - ק"מ ספורים בלבד מחאן יונס שבדרום רצועת עזה.

לאחר שהשתתף בטבח הנורא, הוא חזר לרצועת עזה והמשיך בשגרת חייו כרגיל. הלחימה שהתעצמה בחאן יונס, גרמה לו כמו רבים, לנוס דרומה לעבר העיר הדרומית ביותר ברצועת עזה - רפיח.

בשבוע שעבר, צה"ל תקף מספר מטרות טרור ברפיח, ושם, נפגע אבו עומאר מאחת התקיפות ורגלו נקרעה ממנו. הוא אושפז במצב קשה באחד מבתי החולים ברפיח, אולם שם הוחלט כי אין בידם להעניק לו טיפול רפואי והוא הועבר לקטאר - שם הוא מקבל טיפול רפואי מתקדם.

העיתונאי רועי שרון, חושף הערב (ראשון) כי במערכת הביטחון הופתעו לגלות שאבו עומאר הצליח להימלט מרפיח למצרים ומשם לקטאר, וטרם ברור כיצד הדבר התאפשר נוכח השמירה האדוקה שהציבה מצרים לאורך ציר פילדלפי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר