גל האנטישמיות בעולם 

קשיש יהודי הותקף בפראות מחוץ לבית כנסת בארה"ב ואושפז 

החשוד באלימות חמורה כלפי יהודים נעצר על ידי  משטרת פורט לודרדייל שבפלורידה | הקורבן, יהודי תושב האזור בן 68 אושפז לאחר התקיפה | מתוצאות האנטישמיות הגואה בעולם (חדשות בעולם)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
כתובות אנטישמיות בצרפת (צילום: פורסם ברשתות החברתיות / פרסום לפי סעיף 27א)

גבר המתגורר בפורט לודרדייל שבפלורידה נעצר הבוקר בחשד שהיכה בפראות יהודי מבוגר בן 68 על רקע אנטישמי, תקיפה אכזרית שהובילה לאשפוזו של הפצוע. לפי דברי המשטרה, החשוד הכה את היהודי לאחר שזה יצא בגפו מבית הכנסת. כך דווח ב'ישראל היום'.

בנוסף, התוקף קרא לעבר היהודי כינויים אנטישמיים ורק עוברי אורח הצליחו למנוע ממנו להמשיך להכות בקורבן, עד שברח מהמקום.

שעות ספורות לאחר התקיפה נעצר התוקף בידי המשטרה, בחקירתו הוא הודה במיוחס לו וטען כי הקורבן ״נע במעגלים״ וכי ״ענן כחול כחול הופיע מעל ראשו״. הוא עוד הוסיף כי הוא חשש שהקורבן ״יאכל את פניו״.

בסוף השבוע הותקף סטודנט יהודי בברלין על ידי סטודנט ערבי עם אזרחות גרמנית. הסטודנט היהודי נפצע ופונה לטיפול.

התקיפה גרמה לכאב בקהילה היהודית בברלין, ההולכת וגדלה בשנים האחרונות. רבים האשימו את האוניברסיטה בסלחנות לאנטישמיות שהפכה לחלק בלתי נפרד ממנה. סטודנטים פרו פלסטינים הלומדים במקום, עורכים הפגנות בלתי פוסקות וקוראים להיעלמותה של ישראל. מאז הטבח, האירועים הלכו והתעצמו.

ימים ספורים אחרי התקרית האנטישמית באוניברסיטת ברלין, בה הותקף סטודנט יהודי, נפגש רב הקהילה היהודית ברלין הרב יהודה טייכטל עם נשיא האוניברסיטה.

השיחה בין נשיא האוניברסיטה לרב טייכטל הייתה קשה. "אנחנו מאוד מקווים שהמצב ישתנה", אמר הרב, "שסטודנטים יוכלו לחיות וללמוד בין כותלי האוניברסיטה בלי פחד".

נשיא האוניברסיטה אמר שנכנס לעובי הקורה. "בתור נשיא האוניברסיטה, אני וכל הצוות, נדאג שלא יקרה פעם נוספת מאורע אנטישמי". הנשיא הוסיף כי "נלחם שהמקום יהיה נח לכל אחד".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר