ה"חקירה" נמשכת 

משפחתו של נבלני: "לא נותנים לנו גישה לגופה" | הרשויות: סינדרום "המוות הפתאומי" 

משפחתו של נבלני, עורכי דינו ודוברתו של איש האופוזיציה, טוענים שהממשלה הרוסית אינה נותנת להם גישה לגופתו של איש האופוזיציה המנוח | "רק משקרים לנו", אמרה הדוברת של נבלני | בתוך כך, עד כה נעצרו יותר מ-360 בני אדם על הנחת פרחים לזכרו (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אלכסיי נבלני (צילום: shutterstock)

מותו של איש האופוזיציה אלכסיי נבלני ממשיך להעסיק את העיתונים המובילים ברחבי העולם, בשעה שהמשפחה ומקורביו של איש האופוזיציה המנוח מנסים לקבל תשובות על הגורם שהוביל למותו של האיש שהקדיש את חייו למלחמה בפוטין.

לפי דיווח הבוקר (שני) מפי הדוברת של נבלני, במשך שלושה ימים תמימים נמנעה למשפחה גישה לגופתו של המנוח, ואימו לא הייתה "מוסמכת" להיכנס לחדר המתים בו הוא נשמר.

ביום שבת ניסתה אימו של נבלני להגיע לבית הסוהר בו הוא מת, שם נמסר לה כי הגופה הועברה לחדר מתים במרחק של כ-50 ק"מ משם. כאשר הגיע למקום נמסר לה כי הגופה לא תוחזר לקבורה כל עוד החקירה תימשך.

גם הבוקר (שני) ניסתה המשפחה מלווה בעורכי הדין להגיע לחדר המתים כדי לזהות את הגופה, אך הדבר נמנע מהם ונמסר כי החקירה בכלא התארכה. לשאלתם אם הגופה נמצאת במקום הם לא קיבלו תשובה.

הרשויות ברוסיה מסרו כי עד כה חקירת מותו של נבלני לא חשפה שום "מעשה פלילי", וכי ההערכה היא כי נבלני מת מסינדרום ה"מוות פתאומי".

הדוברת של נבלני כתבה הבוקר (שני) בפוסט: "ועדת החקירה הודיעה לאם ולעורכי הדין כי חקירת מותו של נבלני הוארכה. הם לא אומרים כמה זמן זה ייקח. סיבת המוות עדיין אינה ידועה".

"הם משקרים, קונים לעצמם זמן ואפילו לא מסתירים זאת", אמרה הדוברת בטוויטר.

כזכור, ביום שישי האחרון מת בפתאומיות איש האופוזיציה הקולני היחיד שנותר לפוטין, אלכסיי נבלני כשהוא בן 47 במותו. לפי הרשויות הרוסיות נבלני קרס לאחר הליכה ומותו נקבע במקום.

דיווחים לא מאומתים בימים האחרונים העלו שקציני מודיעין רוסי הגיעו למושבת העונשים ימים ספורים טרם מותו ונטרלו מצלמות במקום.

פרשנים אומרים שייתכן וקיים קשר בין הבחירות לנשיאות רוסיה במרץ לאירוע מותו-חיסולו של נבלני, בשעה שפוטין מעוניין להראות כוח לקראת הבחירות המתקרבות, ולנטרל כל איום פוטנציאלי על כס הנשיאות.

בתוך כך, הבוקר דווח כי יותר מ-360 בני אדם נעצרו ברחבי המדינה לאחר שהניחו פרחים או ביצעו מחווה לזכרו של איש האופוזיציה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר