מתקפה מוצלחת 

החות'ים הודיעו: "הטבענו ספינה בריטית במפרץ עדן" 

במה שנראה כהתקפה מוצלחת של החות'ים, הודיע היום הדובר יחיא סריע על מתקפה כנגד ספינה בריטית שלדבריהם עומדת לטבוע | ההכרזה מקבלת חיזוק מהסוכנות הבריטית למסחר ימי שהודיעה כי הצוות נטש את הספינה (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
יחיא סריע, דובר צבא החות'ים (צילום: צבא החות'ים )

דובר החות'ים יחיא סריע, הודיע הבוקר (שני) על מבצע מוצלח כנגד ספינה בריטית ששטה במפרץ עדן, לאחר המתקפה מתברר כי הספינה ככל הנראה עומדת בסכנה מיידית לטביעה.

דובר החות'ים הכריז הבוקר כי החות'ים ביצעו אמש (ראשון) מתקפה נוספת לאור "העם הפלסטיני המדוכא, שעד לרגע זה נתון לתוקפנות ומצור, ובתוך התגמול על התוקפנות האמריקאית-בריטית נגד מדינתנו", אמר סריע.

"הכוחות הימיים של הצבא התימני ביצעו פעולה צבאית ספציפית, המכוונת לספינה בריטית במפרץ עדן, "RUBYMAR", עם מספר טילים ימיים מתאימים. בין תוצאות המבצע היו: הספינה ספגה נזקים קטסטרופליים ונעצרה לחלוטין", טענו החות'ים הבוקר.

הדובר הוסיף כי "כתוצאה מהנזק הרב שספגה הספינה, היא נמצאת כעת בסכנת טביעה פוטנציאלית במפרץ עדן. במהלך המבצע דאגנו שצוות הספינה יצא בשלום", אמר הדובר.

הדברים של יחיא סריע, דובר ארגון הטרור, מקבלים חיזוק מהסוכנות הבריטית למבצעי סחר ימי שדיווחה ביום ראשון כי הצוות נטש ספינה מול תימן לאחר פיצוץ - ככל הנראה אותו אירוע.

חברת האבטחה הימית הבריטית אמברי מסרה כי מדובר בספינה בריטית בהפעלה לבנונית שהותקפה במצרי באב-אל מנדב. עוד נמסר כי הספינה עשתה את דרכה במקור מאיחוד האמירויות לבולגריה בשעה שהותקפה.

דובר החות'ים טען עוד כי כוחותיו הצליחו להפיל מל"ט אמריקאי שטס באזור. "בחודידה הצליחה ההגנה האווירית של תימן להפיל מטוס אמריקאי (MQ9) עם טיל מתאים תוך כדי ביצוע משימות עוינות נגד ארצנו מטעם הישות הציונית", אמרו החות'ים, והתחייבו כי "הכוחות המזוינים של תימן לא יהססו לנקוט צעדים צבאיים נוספים ולבצע פעולות איכותיות יותר נגד כל המטרות העוינות בהגנה על תימן האהובה ובאישור עמדת התמיכה בעם הפלסטיני", מסר הדובר של ארגון הטרור.

אמש (ראשון) פרסמנו ב'כיכר' על ההחלטה של מחלקת המדינה של ארצות הברית לכלול מחדש את ארגון החות'ים ברשימת ארגוני הטרור בארצות הברית, צעד שצפוי לסייע לארצות הברית לפגוע בכלכלה של החות'ים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר