מסר רוסי?

תקרית דיפלומטית: נציג ממשלת ישראל עוכב בשדה התעופה במוסקבה

במשך זמן ממושך, לא אפשרו הרוסים את עלייתו למטוס של נציג הממשלה, אחרי שבדרכונו הדיפלומטי נמצאו חתימות אוקראיניות. בהמשך התנצלו משגרירות רוסיה אבל בישראל סבורים כי יתכן והיה באירוע מעין מסר מדיני (בעולם)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
הקרמלין ברוסיה (צילום: שאטרסטוק)

אלון שוהם מנכ"ל "נתיב", הארגון שהוקם ביוזמת בן גוריון לשימור הקשר בין מדנת ישראל ובין יהודים בתפוצות, עוכב במוסקבה למשך זמן ממושך. כך לפי הדיווח הבוקר (שלישי) של ירון אברהם בחדשות 12.

זה קרה ביום רביעי בשבוע שעבר, בשדה התעופה בבית רוסיה. נציג המדינה, כך לפי הדיווח, התבקש לענות על שאלות המאבטחים הרוסים במשך זמן ממושך, בעת שביקש להחתים את דרכונו הדיפלומטי בתום ביקור ברוסיה.

עוד דווח בחדשות 12, כי הוא עוכב לתשאול אחרי שהרוסים הבחינו שעל דרכונו ישנן חתימות רבות מביקוריו באוקראינה. שוהם הסביר שוב ושוב שהיה שם בתפקיד רשמי - עד שהמאבטחים אפשרו לו לעלות למטוס.

אבל זה לא נגמר. לפי הדיווח ב-N12, גם אחרי שמטוס אל על ועליו שוהם התנתק משרוול הנוסעים והתכונן כבר להמראה, נשמעה כריזה ולפיה אחד מנוסעי המטוס נדרש לתשאול נוסף.

המטוס נאלץ לחזור לשרוול ושוהם חזר לאולם הנוסעים, שם אמרו לו שמדובר באי הבנה ואין צורך בעוד תשאול. בשדרירות רוסיה בישראל התנצלו בתחילת השבוע על התקרית.

לפי ירון אברהם, בישראל טוענים כי יתכן שהתקרית הזו נועדה להעביר מסר מדיני בתקרית החריגה הזו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר