ברקע הלחץ האמריקני 

ישראל הציבה תאריך יעד ל"מבצע רפיח" וזו הסיבה לכך

ישראל הציבה את חודש הרמדאן כתאריך יעד לתחילת המבצע בעיר הטרור הדרומית רפיח, ב'וול סטריט ג'ורנל' מסבירים הלילה את האסטרטגיה הישראלית מאחורי הדברים (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ציר פילדלפי ברפיח בשנת 2005 (צילום: Yossi Zamir /Flash90)

השר בקבינט המלחמה בני גנץ, הציב ביום ראשון את חודש הרמדאן כתאריך היעד לתחילת המבצע ברפיח ולפי גורמים ישראליים יש לכך משמעות רבה גם במסגרת המשא ומתן על החטופים.

כאמור, לפני יומיים אמר גנץ כי "העולם חייב לדעת ומנהיגי חמאס חייבים לדעת שאם בני הערובה שלנו לא יהיו בבית ברמדאן, הלחימה תימשך ותתרחב לרפיח", איים גנץ.

ההערכה היא כי לא מדובר באיום או באמירה אקראית של השר, אלא יותר כמסר מכוון וישיר לארגון הטרור חמאס שמטרתו להפעיל לחץ על הארגון למתן את דרישותיו ולא - יחל המבצע.

אנליסטים ששוחחו עם ה'וול סטריט ג'ורנל' מציבים את דבריו של גנץ כחלק מהמאמצים של ישראל להגיע לעסקת בני ערובה בהקדם האפשרי.

דובר חמאס לא הגיב לפניית העיתון על האיום של גנץ, אך בכיר חמאס אוסאמה חמדן אמר ביום שני בראיון לטלוויזיה האיראנית שחמאס לא מרגיש לחץ כמו ישראל להגיע לעסקה עוד טרם החל חודש הרמדאן הקדוש למוסלמים.

ההערכה היא כי כל מתקפה על העיר רפיח תביא לפגיעה בסיוע ההומניטרי, אם כי אמש (שני) דיווחנו ב'כיכר' אודות כך שגורמים ישראלים מחפשים בימים אלו תוכניות מבצעיות ליום שיחל "מבצע רפיח". אחת מן האופציות שנידונו הייתה להקים מזח צף מול החוף מצפון לרפיח באמצעותו יגיע הסיוע ההומניטרי דרך ספינות.

בדיווח חזר ה'וול סטריט' על הערכות של גורמים אמריקאים ומצריים כי יתכן ועד 50 בני ערובה נהרגו בשבי חמאס בעזה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר