המשלחת החרדית בבית הנשיא

הנשיא הרצוג הדגיש את חיבתו ללייקווד במעמד קבלת פרס    

נשיא ישראל יצחק הרצוג נפגש אמש עם גורמים מובילים בעולם המסחר החרדי בארצות הברית, בדבריו שיבח את הקהילה החרדית העובדת באמריקה ואת עבודת הארגונים השונים שמחברים את החרדים לעולם ה'ביזנס' של ארה"ב | בדבריו הזכיר הנשיא את עיר התורה לייקווד שבניו ג'רזי ושוחח עם המנהיגים העסקיים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
המשלחת האמריקאית-חרדית אצל הנשיא הרצוג, אמש (צילום: נחמן גולדשטיין)

הנשיא יצחק הרצוג קיבל אמש (שני) לידיו את 'פרס מורשת מוריס כ"ץ', שמוקיר את פעילותו של הנשיא ברחבי העולם בזעקת "לעולם לא עוד", זעקה שאפיינה את פעילותו של האמן היהודי ניצול השואה.

בדבריו עם אנשי המשלחת האמריקאית בראשות דובי הוניג מנכ"ל הארגון OJC, חזר הנשיא הרצוג מספר פעמים על חיבתו לעיר התורה לייקווד, והדגיש כי שהפעילות לטובת המסחר החרדי בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות הוא "קידוש השם". "במסגרת תפקידי כיו"ר הסוכנות, מכל הקהילות בארצות הברית, המקום הראשון בו ביקרתי היה העיר לייקווד".

במהלך הפגישה, קיבל לידיו הנשיא הרצוג את פרס "מורשת מוריס כ"ץ" כהוקרה והערכה על הפעילות שלו ברחבי העולם בה הדהד את המסר "לעולם לא עוד" של האמן היהודי שניצל ממחנות המוות בשואה האיומה.

הנשיא קיבל את הפרס ב"יום הנשיאים" של ארצות הברית שחל השנה ב-14 לפברואר, המציין את יום הולדתו של הנשיא הראשון ג'ורג' וושינגטון.

מוריס כץ היה גם זה שהשקיע שנים מחייו בציור הדיוקנאות של נשיאי ארצות הברית. במשך שש שנים, מר כץ צייר בקפידה דיוקנאות של כל נשיא, החל בג'ורג' וושינגטון וכלה בנשיא האחרון בחייו, ג'ורג' ה.וו. בוש. מר כץ השקיע בממוצע 200 שעות על כל דיוקן אוסף נשיאותי, שכולם צוירו בסגנון מאסטר ישן.

בפגישה הדגיש את הרצוג את החשיבות של הפעילות למען הרווחה הפיננסית של יהדות ארצות הברית, באמצעות קידום עסקי והנגשת המסחר ליזמים חרדים ויהודים בכלל.

(צילום: נחמן גולדשטיין)
המשלחת האמריקאית-חרדית אצל הנשיא הרצוג, אמש (צילום: נחמן גולדשטיין)
(צילום: נחמן גולדשטיין)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר