מתקפה חריגה 

ארה"ב ובריטניה במבצע משולב נגד החות'ים | כל הפרטים  

ארה"ב ובריטניה קיימו ביום שבת סדרת מתקפות על כוחות החות'ים בתימן | מדובר במתקפה המשולבת הגדולה ביותר מאז ה-3 בפברואר | מטרת התקיפות הייתה לשבש את היכולות של החות'ים, נמסר מצבא ארצות הברית | כל הפרטים על המתקפה המשולבת בתימן (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מטוסי F-18 בדרכם למתקפה (צילום: us centcom)

ארה"ב ובריטניה קיימו ביום שבת סדרה של מתקפות נגד כוחות החות'ים בתימן, בסיוע של מדינות נוספות שתמכו במבצע מבחינה לוגיסטית, כך הודיע אמש (שבת) צבא ארה"ב.

לפי ההודעה, כוחות הצבא של ארה"ב ובריטניה תקפו 18 מטרות חות'יות ברחבי תימן, שנועדו לדרדר את היכולת הצבאית של החות'ים הנתמכים על ידי איראן לתקוף ספינות מסחר בים סוף.

עוד נמסר כי מטוסי קרב של ארה"ב ובריטניה תקפו משגרים, מערכות טילים ומטרות נוספות. בסרטון ששחרר אמש סנטקום, נראים מספר מטוסי קרב מדגם F/A-18 Super Hornet משוגרים מנושאת המטוסים 'אייזנהאואר' בדרכם למתקפה.

במתקפה השתתפו גם מדינות אוסטרליה, בחריין, קנדה, דנמרק, הולנד וניו זילנד, שסיפקו תמיכה לוגיסטית למטוסי הקרב אך לא תקפו בעצמם.

הודגש כי מדובר היה בתקיפות "הכרחיות ומידתיות" שפגעו כאמור ב-18 מטרות של החות'ים ב-8 מקומות שונים בתימן, שם שוכנים מחסני כלי נשק תת-קרקעיים של החות'ים, מתקני אחסון טילים, מערכות אוויריות בלתי מאוישות לתקיפה חד-כיוונית, מערכות הגנה אוויריות, מכ"מים ומסוק.

"התקיפות המדויקות הללו נועדו לשבש ולדרדר את היכולות שבהן משתמשים החות'ים כדי לאיים על סחר עולמי, כלי שיט וחיי חפים מפשע באחד מדרכי המים הקריטיים ביותר בעולם", נכתב עוד.

יודגש כי מדובר במתקפה הגדולה ביותר של בעלות הברית במסגרת מבצע "שומר השגשוג" מאז ה-3 לפברואר.

החות'ים מסרו בתגובה כי "הכוחות המזוינים של תימן מאשרים שהם יתמודדו עם ההסלמה של ארה"ב-בריטניה עם פעולות צבאיות איכותיות יותר נגד כל המטרות העוינות בים האדום והערבי בהגנה על ארצנו, עמנו והאומה שלנו", אמרו החות'ים.

המתקפה מגיעה לאחר שהחות'ים לא נרתעו מהמתקפות הקודמות והמשיכו בשבועות האחרונים לתקוף ללא הרף כלי שיט מסחריים, כאשר לאחרונה הצליחו להשבית את הספינה הבריטית 'רובימאר', שעומדת בימים אלו בסכנת טביעה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר