היסטוריה אמריקנית

אחרי הנחיתה המוצלחת על הירח מתברר: הנחתת התהפכה

החללית האמריקאית אודיסאוס שנחתה ביום חמישי בהצלחה על אדמת הירח וריגשה את האמריקאים, שוכבת "על צידה", כך דיווחו מומחים שצפו בחללית שהחלה לשדר | לדברי המומחים החללית ממשיכה לתפקד והמערכות הסולאריות נטענות כראוי (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רגע ההיפרדות של הנחתת מפלקון-9 (צילום מסך טוויטר spacex)

הנחתת אודיסאוס התהפכה על צידה בעת הנחיתה הרכה והמוצלחת על הירח ביום חמישי, כך מדווחים היום (ראשון) כלי תקשורת ברחבי העולם.

ביום חמישי ביצעה הגשושית האמריקנית נחיתה רכה ומוצלחת על אדמת הירח ועשתה היסטוריה, לאחר שמאז משימת אפולו ב-1972 לא הצליחו האמריקנים לשגר חללית שתשרוד על הירח.

לפי ההודעה, "סביר להניח" שהנחתת שוכבת על צידה דבר שמעלה חשש לגבי המשך התפקוד של החללית, אם כי דווח כי היא "במצב טוב".

כעת החללית מתקשרת עם כדור הארץ והמערכות הסולאריות שלה ממלאות את המצברים באופן מספק, נמסר עוד.

מנכ"ל החברה ששיגרה את החללית אודיסאוס אמר כי לא ברור לגמרי בשלב זה מה שהתרחש, אך ייתכן שאחד מרגלי הנחתת נתקל בנחיתה וגרם להתהפכות שלה.

אפשרות נוספת היא שאחת מרגליה של 'אודיסאוס' נשברה לחלוטין בעת הנחיתה וזה מה שגרם לחוסר שיווי משקל ולשכיבה על הצד של המכונה.

כך או כך, הנחתת ממשיכה לתפקד והחללית מקבלת ומשדרת גלי רדיו לכיוון כדור הארץ, כמו גם כאמור המערכת החשמלית הסולארית שממשיכה לטעון את המצברים מאנרגיית השמש.

"אנחנו מקווים לקבל תמונות ובאמת לעשות הערכה של המבנה וההערכה של כל הציוד החיצוני", אמר המנכ"ל לאחר ההודעה.

החפץ היחיד שנמצא בצד ה"לא נכון" ונוטה כלפי אדמת הירח הוא יצירת האומנות ששוגר על אודיסאוס יחד עם חפצים שונים מנאס"א ומגורמים נוספים.

"עד כה, יש לנו לא מעט יכולת מבצעית למרות ההתהפכות. ולכן זה ממש מרגש עבורנו, ואנחנו ממשיכים במשימת המבצעים השטחיים כתוצאה מכך", סיכם המנכ"ל את ההודעה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר