ברברים 

צפו: אישה בפקיסטן כמעט עברה לינץ' בגלל הדפסים על שמלה

המון עם השתולל בסמוך לאישה בפקיסטן שעטתה שמלה עם הדפסים של כתב ערבי "קליגרפי", להם היה נדמה כי מדובר בפסוקים מהקוראן | האישה פונתה על ידי המשטרה שהתחייבה שתתן את הדין אם עברה על החוק, לבסוף היא שוחררה לאחר שהתברר מה היה כתוב על השמלה הצבעונית (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
התקרית בפקיסטן (צילום: לפי סעיף 27א)

אישה בפקיסטן כמעט עברה לינץ' על ידי המון זועם של גברים שטען לחילול הקודש, לאחר שלבשה שמלה עם כתב קליגרפי ערבי שהיה נראה כמו פסוקים מספר הקוראן.

האירוע התרחש אמש (ראשון) בתוך מסעדה מקומית, בשעה שגברים פקיסטניים שמו לב לאישה שלובשת שמלה צבעונית וצנועה, עליה היה מודפס כתב קליגרפיה ערבי שהיה נראה כפסוקים שנלקחו מהקוראן.

הגברים החלו לצעוק לעבר האישה והמון זועם החל להתאסף במקום. חלק קראו לערוף את ראשה של הגברת האומללה, במקרים מסוימים התרחשו במדינה אירועי לינץ' שהסתיימו במותה של אישה עוד טרם הגיעה המשטרה.

ההמון הזועם טען לחילול הקודש, עבירה שהעונש עליה בפקיסטן הוא עונש מוות. לבסוף, המשטרה הגיעה למקום וכיסתה את החשודה בבד שחור ואת פניה בשק.

האירוע התרחש בסביבות השעה 13:10 (שעון מקומי) ביום ראשון, והשוטרת הגיע למקום והתחייבה שאם האישה עברה על החוק היא תיתן על כך את הדין.

"אף אחד לא באמת ידע מה כתוב על החולצה", אמרה. "ההישג העיקרי היה לנסות להוציא את האישה הזו מהאזור כדי להבטיח שהיא בטוחה", אמרה השוטרת הפקיסטנית.

במהלך האירוע התאספו כשלוש מאות בני אדם מסביב לאישה המפוחדת, חלק מהם שרו בקול "לערוף את ראשה של מחללת השם". למעשה, על החולצה היה כתוב המילה "מתוק" בערבית, והאישה פונתה לתחנת משטרה תוך שהשוטרת מפלסת את דרכה בין ההמון האיסלמיסטי הזועם.

חוקרי הדת שהוזעקו לתחנת המשטרה אישרו כי ההדפסים שעל השמלה לא כללו פסוקים מהקוראן אלא קליגרפיה ערבית עליה היה הכיתוב הנ"ל.

המשטרה ביקשה מהשיח'ים לפרסם הקלטה בה אמרו שלא היה חילול הקודש במעשה האישה, והיא שוחררה לדרכה. לאחר האירוע היא התנצלה על מעשיה: "לא הייתה לי כוונה כזו, זה קרה בטעות. בכל זאת אני מתנצלת על כל מה שקרה, ואני אדאג שזה לא יקרה שוב", והוסיפה כי היא מוסלמית אדוקה.

"לולא הייתי צועקת ואלמלא משכנעת את הקהל שנעשה משהו בנידון, זה היה הופך למגעיל יותר... תודה לא-ל", אמרה השוטרת.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר