צרות צרורות 

הצרות של ביידן רגע לפני הבחירות והקולות מהבית הלבן 

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נכנס לשנת הבחירות שלו, במהלכה ינסה להתמודד לקדנציה נוספת לבית הלבן | אלא שהשנה הגורלית הזו החלה עם מלחמה חסרת תקדים בישראל שגוררת ביקורת בארה"ב וסבך של צרות אישיות וממשלתיות בהן הסתבך הנשיא האמריקני (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ביידן בישראל (צילום: Miriam Alster/Flash90)

"כל יום מרגיש כמו שבוע, כל שנה כמו שבע". כך תיאר יועץ של ביידן בבית הלבן בדברים שמסר לעיתון ה'ניו יורק טיימס'.

הנשיא ביידן מתמודד עם צרות מבית ומחוץ, אותן הוא צריך לנהל ולקחת שליטה על האירועים המתרחשים בגלובוס כמנהיג העולם החופשי, וזאת בגיל 81.

יש זמנים שכמה ימים מרגישים כמו קדנציה שלמה, אומר היועץ הנ"ל ל'טיימס', ומנסה לתאר את הלחץ והמתח בבית הלבן לאור אירועי החודשים האחרונים וההכנות לקראת הבחירות לנשיאות בסוף השנה.

החודשיים האחרונים בפרט הפכו לתקופה מלחיצה במיוחד עבור ביידן ואנשיו. נאומים לא ברורים, אמירות על נשיא מקסיקו א-סיסי ובלבולים שונים גרמו לכאב ראש לא קטן לצוותו הקרוב של הנשיא ביידן.

מפגיני השמאל הקיצוני שאמורים להכתיר את האלקטורים של ביידן ביום פקודה מפגינים כנגדו ונגד מדיניות החוץ של ביידן בראשות מזכיר המדינה בלינקן, ומסכנים את היבחרותו מחדש לתפקיד הרם.

ועם כל הכאוס בשמאל האמריקני שיוצרת המלחמה בעזה ותגובת ישראל לטבח שמחת תורה, ביידן נאלץ להתמודד גם עם שר הגנה חולה בסרטן שנכנס ויוצא מבית החולים ועם בן שמואשם בעבירות שונות ומתמודד עם רשויות החוק.

וכאילו שזה לא היה מספיק, הרפובליקנים בבית הנבחרים החליטו להדיח (סמלית) את המזכיר לביטחון לאומי של ארה"ב, ותוקעים מקלות בגלגלי הסיוע שביידן שולח לאוקראינה, אשר חלק מהרפובליקנים טוענים בחדרי חדרים כי מדובר בדמי שתיקה וכי הכל קשור בסוף לסוגיית האנטר ביידן.

במקביל, צוות הבית הלבן נאלץ להתמודד עם שתי מלחמות - ישראל-חמאס, רוסיה-אוקראינה, אותם מכנה ה'טיימס' כ"בלתי פתירות" וכל זה קורה בשנת בחירות.

לפי הסקרים העדכניים, אם הבחירות היו נערכות היום ביידן לא היה מנצח והנשיא לשעבר דונלד טראמפ היה עולה שוב לכס הנשיאות.

אפילו לפקידים בעלי ניסיון רב בבית הלבן, התקופה הזו הרגישה להם כאינטנסיבית ביותר שהם הכירו זה שנים, עבור הנשיא אותו הם משרתים.

"כן, זו תקופה לחוצה ביותר", אמרה אניטה דאן, יועצת בכירה לנשיא, "אבל זה חלק מהרגע. הבית הלבן הזה מעולם לא עבר זמן קל. לנשיא הזה מעולם לא היה קל", אמרה היועצת ל'טיימס'.

הבעיה העיקרית היא, ששנת הבחירות נחשבת למורשת שמשאיר הנשיא אחריו במידה והוא לא ייבחר שוב. ומורשת בדמותו של טראמפ בשלטון זה לא משהו שביידן וסביבתו רוצים לראות.

"תראה, ההימור עבור המדינה לא יכול להיות גבוה יותר, ועכשיו כל המורשת שלו על הקו", אמר מייקל לרוסה, מזכיר העיתונות לשעבר של ג'יל ביידן. "הוגן או לא, היסטוריונים, התקשורת והדמוקרטים ישפטו את מכלול הישגיו והקריירה שלו דרך השאלה אם יביס את טראמפ או אם המדינה נותרה להתמודד עם ההמשך לעוד סיוט לאומי ארוך. הלחץ הוא אמיתי ולא יכול להיות יותר חזק עליהם, אז אני לא יכול לדמיין איך זה שם כרגע", תיאר ל'טיימס' את מה שמתרחש בבית הלבן בימים אלו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר