פרטים חדשים נחשפים 

גורמים רשמיים: ישראל תהיה מוכנה לשחרר מחבלים "כבדים" | כל הפרטים על העסקה 

במה שה'טיימס' מגדיר כ"שינוי גדול" בעמדה הישראלית עד כה במסגרת המשא ומתן, יתכן וישראל תהיה מוכנה לשחרר מחבלים "בעלי פרופיל גבוה" במסגרת עסקת חילופים עם חמאס | הבוקר נחשפים פרטים חדשים מחדרי המשא ומתן אודות העסקה שעל השולחן (חדשות)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הצלב האדום מעביר חטופים מעזה (פלאש 90)

חברי צוות המשא ומתן הישראלי אותתו למתווכים כי ישראל תהיה מוכנה לשחרר אסירים שהוגדרו "בעלי פרופיל גבוה", בתמורה לשחרור בני הערובה משבי חמאס, כך אמרו גורמים רשמיים לעיתון ה'ניו יורק טיימס'.

לפי הדיווח הבוקר (שלישי) ב'טיימס', ישראל שינתה גישה באופן דרמטי בסוגיית שחרור האסירים הפלסטינים בכדי לאפשר את קיום המשא ומתן בין הצדדים ואולי גם לשחרר חיילים משבי חמאס בעזה.

עד כה, לפי העיתון, שני המכשולים העיקריים במשא ומתן בין הצדדים היו סוגיית הפסקת המלחמה שחמאס דורש והעובדה שישראל סירבה לשחרר מחבלים "כבדים", או כפי שהעיתון מכנה זאת "בעלי פרופיל גבוה".

עוד עולה כי קיימת הצעה דרמטית על השולחן במסגרתה תשוחררנה חמש חיילות ישראליות תמורת 15 מחבלים כבדים - ככל הנראה כאלו שמרצים מספר עונשי מאסר עולם, כך לפי שני גורמים בעלי ידע על שיחות המשא ומתן.

ברגותי, לצד ערפאת, על שלט חוצות (צילום: Abed Rahim Khatib / Flash 90)

לפי הדיווח ההצעה עלתה לשולחן הדיונים במהלך השבוע שעבר, מול גורמים ממצרים, קטאר וארצות הברית.

חמאס טרם הגיב להצעה ולשכת ראש הממשלה סירבה להגיב לידיעה. כך או כך, הצדדים מנסים להגיע לעסקה שתצא לפועל לפני תחילת חודש הרמדאן בעוד כשבועיים. גורמי מודיעין ישראלים סבורים שמנהיג חמאס יחיא סינוואר התגמש בשבועות האחרונים ויסכים גם לעסקה שלא תכלול בהכרח הפסקת אש קבועה ברצועה.

הפרטים המלאים בעסקה שעל השולחן

חמאס ישחרר 40 בני ערובה מתוך כמאה שעדיין בחיים ברצועה, בהם כאמור גם חמש חיילות ישראליות ושאר הרשימה תורכב מנשים, קשישים, חולים ופצועים.

7 מתוך ה-35 האזרחים שצפויות להשתחרר בעסקה הן נשים שהיו אמורות להשתחרר בעסקה הקודמת ושחרורן לא יצא לפועל.

עבור אותן שבעה ישראל דורשת שלא לשנות את יחס ה-1/3 שהוסכם בדיל הקודם. עבור שאר בני הערובה ישראל תשחרר מחבלים לפי היחס הבא:

6 מחבלים עבור כל אזרחית מעל לגיל חמישים, ו-12 עבור כל חולה ופצוע שחמאס ישחרר מהשבי. על כל אחת מחמש החיילות שחמאס ישחרר ישראל תשחרר שלושה מחבלים "כבדים" עם דם רב על הידיים, ועוד 15 אסירים בעלי פרופיל נמוך יותר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר