רטוריקה לוחמנית 

ישראל נגד רוסיה: "החוצפה של אלו שפלשו לשטח של אחרים ומטיפים לישראל"

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן יצא בחריפות נגד רוסיה על הצביעות שלה לדבריו, שמטיפה לישראל בשעה שהיא פולשת למדינה ריבונית | צפו בדברים החריפים של השגריר הישראלי (מדיני) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
דברי ארדן באו"ם, אמש (צילום: ישראל באו"ם / השגריר ארדן )

שגריר ישראל לאו״ם גלעד ארדן נאם אמש (שני) בעצרת הכללית של האו״ם בדיון שעסק בנושא שנתיים למלחמה באוקראינה, שהחלה כזכור ב-24.02.2022.

באופן חריג יחסית, גינה השגריר ארדן את רוסיה ואת הפלישה שלה לאוקראינה בחריפות רבה, לאור התמיכה העיקשת של מוסקבה בשלטון חמאס בעזה ובמחבליו.

השגריר ארדן אמר מעל בימת האו"ם כי ״במשך השנתיים האחרונות ישראל עמדה לצד העם האוקראיני הן בסיוע בשטח והן בתמיכה כאן באו״ם. זה הדבר המוסרי לעשות במיוחד כשאנו יודעים מה משמעותה של פלישה ותוקפנות, מתקפה על ערינו וחשיפת אזרחינו לירי חסר אבחנה של טילים", והשווה את המלחמה באוקראינה למתקפת הטרור על ישראל.

"לפני שנתיים רוסיה, בזה לריבונות של שכנתה, פלשה לאוקראינה וגרמה לאבדות בחיי אדם. לפני 143 ימים ארגון הטרור הרצחני חמאס בהפרה מוחלטת של הדין הבינלאומי הפר את ריבונותנו, פלש לישראל וביצע רצח אונס והרס של כל מה שנקרה בדרכו. אוקראינה וישראל נלחמות היום מלחמה על עתידן ועל קיומן", אמר השגריר ארדן.

בדבריו הפנה השגריר את חיציו לעבר ארגון האו"ם שממשיך לתמוך בחמאס במסווה של הומניטריות. "לרשותם של הכוחות שנגדנו לא עומד רק כוח צבאי אלא יש להם אמצעי נוסף: הם הפכו את האו״ם ומנגנוניו לנשק נגד החופש והחירות. זה מה שנהיה מהאו״ם!", הדגיש ארדן.

"מועצת הביטחון משותקת ואינה יכולה להגן על מדינה ריבונית מפלישה או אפילו לגנות אותה. החוצפה של אלו כאן באו״ם שפלשו לשטח של אחרים להטיף למדינת ישראל על ציות למשפט הבינלאומי מוכיחה יותר מהכל כיצד האו״ם הפך למוסד הרסני", אמר השגריר הישראלי.

"רוסיה מארחת השבוע משלחת של חמאס - אותם אלו שאחראים לרצח תינוקות אונס נשים ושריפה של משפחות בחיים. וזו לא הפעם הראשונה. מוסקבה היא בין המקומות היחידים שהחמאס והחותים מקבלים בו שטיח אדום", אמר ארדן, ועשה הקבלה בין הטרור האיראני לזה הפלסטיני:

"בזמן שאנו מתכנסים כאן ומשקיעים בדיבורים במקום במעשים, נרקמת לה ברית שהקהילה הבינלאומית נותרת חסרת אונים מולה: הציר המחבר בין המשטר באיראן, ומשטר אסד יחד עם צפון קוריאה וונצואלה הולך ומעמיק. ורוסיה מחזקת איתם את קשריה. זאת בעוד העולם החופשי נותר בצד מפולג. האם אינכם רואים את הסכנה לערכינו? התעוררו!״, קרא ארדן מעל במת האו"ם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר