בבית משפט בוושינגטון

נפגעי טרור בתביעה נגד הבית הלבן: ״עצרו לצמיתות את המימון לאונר״א״

בעתירה שהושה מטעם משפחות של נפגעי טרור ישראלים לבית המשפט בוושינגטון, נגד הבית הלבן, הועלתה דרישה להפסיק את מימון סוכנות הסיוע של האו"ם (חדשות)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
פלסטינים מוחים נגד הקפאת הסיוע לארגון שמסייע לטרור אונר"א (צילום: . Photo by Wisam Hashlamoun/FLASH90)

בעקבות ההאשמות החריפות וההוכחות נגד ארגון הסיוע המושחת של האו"ם, אונר"א, שרבים מעובדיו נחשפו כסייעני טרור, יותר מ-8,000 אזרחים ישראלים, כולל קורבנות מתקפת הטרור האכזרית של חמאס בשמחת תורה הגישו תביעה לבית המשפט המחוזי של ארצות הברית במחוז קולומביה, והאשימו את מחלקת המדינה בהפרת חוק המאבק בטרור (ATA), זאת על ידי העברת מיליוני דולרים מכספי משלמי מסים אמריקנים לסוכנות אונר״א של האו"ם.

התובעים דורשים הוצאת צו מניעה האוסר לצמיתות על מחלקת המדינה לספק כל מימון עתידי לאונר"א. 8,000 התובעים מיוצגים על ידי עורכי הדין רוברט ג'יי טולצ'ין מניו יורק וניצנה דרשן-לייטנר מישראל. כך דווח היום (חמישי) העיתון 'ישראל היום'.

לפי המידע בכתבה, ארה"ב תרמה בעשור האחרון יותר מ-4 מיליארד דולר מכספי משלמי המסים לאונר"א, ובשנה שעברה לבדה, התמיכה של ארה"ב באונר"א הגיעה לשיא של 422 מיליון דולר. מאז שנחשף המידע לגבי השתתפותם של עובדי אונר"א במתקפה האכזרית, ארה"ב "השעתה זמנית" את מימון אונר"א, "בהמתנה לחקירה של האו"ם״.

לדברי נשיאת שורת הדין, עו״ד ניצנה דרשן-לייטנר: "אונר"א זה חמאס - וחמאס זה אונר"א. אבל הממשל האמריקני מתעקש לטמון את ראשו בחול בזמן שדם אמריקני וישראלי נשפך. מה שנדרש כרגע זה לא 'השעיה זמנית' של מימון, אלא השבתה מוחלטת ומידית של אונר"א, בדיוק כמו שצריך לפרק כל ארגון טרור רצחני אחר״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר