עזה ז"ל

נתוני המוות, הפציעה והגלות שהמיט חמאס על תושבי רצועת עזה  

משרד הבריאות של חמאס מעדכן כמעט מידי יום את נתוני המוות ברצועה וזוכה לאמון מדינות המערב והתקשורת העולמית, שמעריכה על סמך סכסוכים קודמים כי הנתונים "מדויקים" | יצוין כי גם אם הנתונים מתקבלים בדרך כלל כאמינים, העיתונים המרכזיים מדגישים כי הארגון אינו מבחין בין "לוחמים" לאזרחים (חדשות)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
"עוצמה חריגה". תקיפות חיל האוויר בעזה (צילום: שאטרסטוק)

מעל ל-30,000 הרוגים. זה המספר הרשמי שפרסם היום (חמישי) ארגון הטרור חמאס השולט גם במשרד הבריאות של רצועת עזה.

במתקפת הטרור שפתח חמאס על יישובי ישראל בבוקר שמחת תורה, הביא ארגון הטרור על עמו בעיקר מוות, אך מתברר כי האובדן של "אזרחי" רצועת עזה לא רק שאינו מהווה תבוסה לחמאס, אלא משרת אותו במישור הדיפלומטי.

לפי דיווח של ה'וול סטריט ג'ורנל' הבוקר, במהלך פגישה של בכירי חמאס בקטר החודש, שבה נשמעו הבכירים מודאגים ממצבו של חמאס בעזה - הגיע שליח של סינוואר עם מסר: אל דאגה, הישראלים נמצאים בדיוק איפה שאנחנו רוצים אותם. אבדות גבוהות של אזרחים יוסיפו ללחץ העולמי על ישראל להפסיק את המלחמה.

הנתונים שמפרסם חמאס מתעדכנים מידי יום או יומיים, בשעה שישראל ממשיכה לפעול קרקעית ברצועה ולהפציץ את מקורות הטרור של חמאס - אם כי בעוצמה נמוכה יותר בחודשים האחרונים.

מספר ההרוגים ברצועת עזה מהווה יותר מאחוז מהאוכלוסייה שמונה לפי ההערכות 2.3 מיליון תושבים.

עוד עולה מנתוני חמאס כי נכון לימים אלו ישנם ברצועה 8,000 בני אדם שמוגדרים נעדרים - חלק גדול מהם ככל הנראה נקברו בתוך ההריסות ברחבי רצועת עזה.

מאז החלה המלחמה בישראל נפצעו ברצועת עזה יותר מ-75,000 עזתים, מחבלים ו"אזרחים" כאחד.

בעקבות הצורך הישראלי לטהר את הרצועה משלטון חמאס, נעקרו מבתיהם יותר משני מיליון תושבים - כלומר: כמעט כל העזתים עזבו את בתיהם בשלב כזה או אחר.

כמיליון בני אדם, כלומר: מחצית מהעקורים, היגרו לעיר הטרור רפיח, שם מתכנן צה"ל לפלוש בימים או בשבועות הקרובים בקנה מידה גדול.

כפי שדיווחנו ב'כיכר השבת', תאריך היעד לתחילת "מבצע רפיח" הוא תחילת חודש הרמדאן בעשירי למרץ הקרוב, במידה ולא יושג הסכם עד אז.

במקביל לפעילות צה"ל בעיר הטרור חאן יונס, חזרו לוחמי צה"ל לפעול באופן נקודתי גם באזורים נרחבים בצפון רצועת עזה לאחר שחמאס ניסה לבסס את עצמו מחדש באזור.

המתווכים עמלו בשבוע האחרון להשגת הסכם שיכלול שחרור של ארבעים בני ערובה בתמורה לשחרור של מחבלים פלסטינים במפתח גדול יותר מהעסקה הקודמת, במקביל להכנסת כ-500 משאיות מידי יום לתוך הרצועה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר