"מנותק מהמציאות"

סינוואר לאנשיו: "ישראל בדיוק במקום הנכון, מות אזרחים מועיל למערכה"

בשעה שישבו בכירי חמאס עם חבריהם בדוחא בירת קטאר ושוחחו עמם על המצב הגרוע של חמאס כארגון לוחם, הגיע לפתע שליח עם מכתב מיחיא סינוואר בכבודו ובעצמו | "אל תדאגו, יש לנו את הישראלים בדיוק איפה שאנחנו רוצים אותם", נכתב בהודעת המנהיג והוסיף כי מות האזרחים רק מועיל לחמאס במערכה התקשורתית נגד ישראל (חדשות) 

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
יחיא סינוואר (צילום: (Abed Rahim Khatib / פלאש 90))

זה התרחש בדוחא, בירת קטאר. מממנת הטרור הגדולה בעולם אחרי איראן, שמתווכת בין ישראל לחמאס, אירחה את בכירי ארגון הטרור שהביעו את דאגתם בפני אנשי הממשל הקטארי על האבדות הגדולות שהם סופגים מצד חיילי צה"ל.

ואז הגיע שליח עם מכתב ממנהיג חמאס יחיא סינוואר. במכתב מטעמו של איש הטרור הבכיר נכתב: "אל תדאגו, יש לנו את הישראלים בדיוק איפה שאנחנו רוצים אותם". עוד נכתב כי לוחמי עז א-דין אל קסאם במצב טוב, וכי מספר גבוה של נפגעים אזרחיים יוסיף ללחץ העולמי על ישראל להפסיק את המלחמה.

במילים אחרות: חמאס דווקא מעוניין לגרור את ישראל לרפיח בכדי שימותו כמה שיותר אזרחים, דבר שיביא לדה-לגיטימציה גדולה עוד יותר נגד ישראל במישור הבינלאומי.

בסוף, חמאס אינו מעוניין לנצח את המלחמה במושגים מערביים פשוטים. המטרה של חמאס היא אחת: לשרוד. ואחרי שיצליח לשרוד כארגון ויוציא את ישראל מרצועת עזה, יוכל להכריז על ניצחון של ההתנגדות, אומר ה'וול סטריט'.

הדבר בא לידי ביטוי גם בדרך המלחמה החדש של חמאס בחודשים האחרונים לפי העיתון. לאחר הפסקת האש הקודמת שארכה שבוע, חמאס נמנע מלהילחם עם חיילי צה"ל בקרבות גדולים ובמקום זאת מתכנן לחיילים מארבים באמצעות שניים-שלושה לוחמים בודדים שיורים טילי RPG ורימונים על חיילי צה"ל, בשעה שנכנסים לבתים או עומדים חשופים ברחובות עזה.

טקטיקה נוספת בה עושים שימוש מחבלי חמאס היא להשמיע הקלטות של בני ערובה מתוך בתים ממולכדים בכדי שחיילים ייכנסו פנימה בחושבם כי מדובר בחטופים, שם חלילה ייפגעו ממטעני נפץ, אומר ה'וול סטריט'.

"ליד בית החולים אל-שיפא בעיר עזה, הקלטה של ​​קולות ישראלים הושמעה במשך מספר ימים ברמקולים, נזכר חייל רגלים ישראלי שנלחם שם בסוף השנה שעברה. 'בבקשה תעזור לי, בבקשה תעזור לי', אמר הקול בעברית, ואחריו נשמעו קולות שונים המדברים אנגלית במבטא ישראלי, וקול של ילד" מתארים בוול סטריט את העדויות שקיבלו מחיילי צה"ל. "זה נשמע אמיתי. זה היה כל כך מפחיד", אמר הלוחם. 

לדברי העיתון, בשעה שהדרג המדיני בראשות נתניהו הגדיר את מטרת המלחמה בלא פחות מ"ניצחון מוחלט", בצה"ל מדברים כבר בשפה אחרת.

לפי דיווח שלא ברור מה המקור שלו, צה"ל מגדיר את מטרת המבצע "לצמצם את היכולות של חמאס לרמה שבה הארגון לעולם לא יוכל לצאת להתקפה כמו ה-7 באוקטובר", כלשון העיתון.

בכל הנוגע למחבל הראשי יחיא סינוואר עצמו, ישראל כבר לא משוכנעת כיום שסינוואר עדיין נמצא בחאן יונס מוקף במחבלים. למרות שכך האמינו פעם בצמרת המערכת הביטחונית, נכון להיום כבר אין ביטחון בדבר.

הודעות שקיבלו בכירי חמאס מחוץ לעזה מסינוואר העלו את הערכות בקרב גורמי מודיעין מצריים כי סינוואר מנותק מהמלחמה ואינו יודע מה מתרחש בחוץ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר