הצביעות האירופית

"איך הייתם מרגישים אם היו מעקלים חשבונות של שחקנים במנצ'סטר יונייטד?"

חבר הכנסת ויו"ר ועדת משנה חוץ וביטחון לענייני יו"ש צבי סוכות העניק ראיון לרשת ה-BBC במהלכו הטיח דברים חריפים נגד הסנקציות שהטילה בריטניה נגד מתיישבים בשטחים | בדבריו אמר סוכות כי מדובר בפגיעה במערכת אכיפת החוק הישראלית (חדשות, פוליטי)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
בראיון ל-BBC (צילום: דוברות צבי סוכות)

ברקע הסנקציות שהטילו ארצות הברית, בריטניה וצרפת על מתיישבים ביהודה ושומרון, יו"ר ועדת משנה חוץ וביטחון לענייני יו"ש ח"כ צבי סוכות התראיין לרשת ה-BBC ותקף בחריפות את הצעדים שנקטה בריטניה כנגד מתיישבים יהודים.

בדבריו אמר חבר הכנסת כי ההחלטה הבריטית להטיל סנקציות על מתנחלים מהווה הבעת חוסר אמון ופגיעה במערכת המשפט בישראל: "לא הגיוני להעניש מישהו בלי ראיות בזמן שבמדינת ישראל ישנן מערכות משפט ואכיפה מתפקדות, אנחנו לא נסכים שבעלות ברית שלנו יביעו חוסר אמון במערכת האכיפה בישראל בלי שלישראלים יש דרך להגיב", אמר סוכות למראיינת הבריטית.

בהמשך הראיון פנה ח"כ סוכות לצופים הבריטים והטיח: "איך הייתם מרגישים אם היו מעקלים את החשבונות של שחקנים במנצ'סטר יונייטד מצד אנשים בקבוצה היריבה, זה נראה למישהו הגיוני?", שאל סוכות.

חבר הכנסת של הציונות הדתית הוסיף כי מדובר בפגיעה בזכויות אדם בסיסיות ובעקרונות הדמוקרטיה: "הדבר הזה לא ראוי, זו פגיעה קשה בזכויות הקניין של מתיישבים ללא התרעה מוקדמת ובלי שניתנה להם אפשרות לערער על ההחלטה", אמר עוד סוכות בראיון.

לסיום קרא ח"כ סוכות למנהיגי המדינות לפעול לאלתר לביטול הסנקציות: "מציע לכם לבוא להכיר מקרוב את המתיישבים עליהם שמעתם רק מעלילות של ארגוני שמאל קיצוניים, אתם תגלו שהם שונים מאד מתדמית הדמון שציירתם לעצמכם", מסר עוד.

כזכור, בחודשים האחרונים החלו מדינות המערב בהן ארה"ב, צרפת ובריטניה להטיל סנקציות שונות על מתנחלים שהןגדרו על ידם כקיצוניים וזאת ללא משפט.

רק לאחרונה החליטה משלת צרפת באמצעות משרד החוץ שלה על הטלת סנקציות כנגד 28 מתנחלים ישראלים "קיצוניים", הצעד החריף ביותר מאז החלה הידידה ארצות הברית ביוזמת המזכיר בלינקן להטיל סנקציות על מתנחלים.

בהודעת משרד החוץ של צרפת נכתב: "צרפת מאמצת סנקציות נגד מתנחלים ישראלים קיצוניים שאשמים באלימות נגד אזרחים פלסטינים בגדה המערבית. ככזה, 28 אנשים כפופים לאיסור מנהלי משטח צרפת", נכתב בהודעת משרד החוץ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר