השפלה פומבית לגרמנים 

אירוע חריג: שיחה בין קצינים גרמנים שעסקה בהפצצת גשר קרים יורטה על ידי רוסיה 

רוסיה פרסמה בתקשורת הממלכתית שיחה מסווגת בין קצינים גרמנים שעסקה באספקה של טיל מתקדם לאוקראינה ועל ההשלכות של אותו כלי נשק על היכולת של אוקראינה לפגוע בגשר קרץ', המחבר את רוסיה לחצי האי קרים הכבוש | הרוסים זעמו על האירוע והודיעו שאם לא יסופקו הסברים על ידי גרמניה ייחשב הדבר כהודאה באשמה | כל הפרטים על התקרית החמורה (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
אינגו גרהרץ (צילום: עמית אגרונוב / דובר צה"ל)

רוסיה זועמת: שיחה בין קצינים גרמנים שעסקה באספקת טיל מתקדם לאוקראינה ובהפצצת גשר קרים - לא פחות, יורטה על ידי רוסיה והביאה למשבר חמור בין שתי המדינות, כך נודע אמש (שבת).

השיחה שארכה 38 דקות בין גנרל לויטננט אינגו גרהרץ לקצינים בכירים שתחת פיקודו, עסקה באספקת הטיל ״טאורוס״ לאוקראינה ועל הסיכויים של הטיל "להוריד" את גשר חצי האי קרים, המחבר בין רוסיה הריבונית לצי האי שנכבש בכוח על ידי רוסיה.

רוסיה הצליחה לקבל לידיה את הקלטת השיחה ולא ברור בשלב זה אם מדובר ביירוט טכנולוגי, בעבודה "מבפנים", או בהקלטה שדלפה החוצה.

גרמניה אישרה כי מדובר בשיחה של קצינים בחיל האוויר הגרמני אך הדגישה כי לא ברור בשלב זה אם בוצעה עריכה בתוכן השיחה.

"לפי הערכתנו, שיחה בחטיבה של חיל האוויר יורטה. כרגע איננו יכולים לומר בוודאות אם נעשו שינויים לגרסה המוקלטת או המתומללת שמסתובבת ברשתות החברתיות", נמסר.

הקנצלר הגיב בחריפות לאירוע ואמר כי נפתחה חקירה בעניין: "מה שמדווח הוא עניין חמור מאוד וזו הסיבה שהוא נחקר כעת בקפידה, באופן מאוד אינטנסיבי ומהיר מאוד״, אמר שולץ.

עד כה מתחילת המלחמה הותקף הגשר קרץ' פעמיים על ידי אוקראינה אך מבלי להסב לגשר נזק משמעותי והוא חזר לפעילות. מדובר בגשר ענק עם נתיב עילי ותחתי לכלי רכב ורכבות באורך של 19 ק"מ, ונחשב לגשר הארוך ביותר באירופה.

נכון לעכשיו גרמניה סירבה לספק לאוקראינה את הטילים המתקדמים וייתכן שרוסיה פרסמה את השיחה בכדי למנוע מגרמניה מלבצע את העסקה עם אוקראינה.

כך או כך, במוסקבה זעמו על הדברים ופרסמו הודעה לפיה "אנחנו דורשים הסברים מגרמניה. ברלין הרשמית צריכה לספק אותם בהקדם", ואמרה כי "כל ניסיון להתחמק מתשובה לשאלות ייחשב כהודאה באשמה", אמרה דוברת משרד החוץ הרוסי, מריה זכרובה, בערוץ הטלגרם שלה ביום שישי.

הנשיא לשעבר וסגן מזכ״ל ״המועצה לביטחון״ של רוסיה דמיטרי מדבדב שידוע ברטוריקה הלוחמנית שלו אמר בתגובה: "היריבים הוותיקים שלנו - הגרמנים - הפכו שוב לאויבינו המושבעים"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר